Dwudziestoletnia przyjmująca Oliwia Bałuk po roku spędzonym w E.Leclerc Radomce Radom, przenosi się do klubu Energa MKS Kalisz. Będzie więc grać ze swoją koleżankami z reprezentacji, z którymi grała na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata U19.

Zawodniczka znalazła uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego, który powołał ja na zgrupowanie Bało-Czerwonych w Szczyrku. W minionym sezonie zawodniczka zadebiutowała w seniorskich rozgrywkach na najwyższym poziomie w Polsce. W 21 meczach zapisała na swoim koncie 76 punktów. Dziesięciokrotnie zablokowała swoje rywalki, a także osiem razy zdobyła punkt bezpośrednio w polu zagrywki. Na przyjęciu o prawo gry w wyjściowym składzie powalczy m.in. z Zuzanną Szperlak, która postanowiła kontynuować swoją przygodę w zespole prowadzonym przez Jacka Pasińskiego.

Wśród kaliszanek w przyszłym sezonie zobaczymy więc m.in. Oliwię Bałuk, Zofię Szczotkiewicz, Julię Szczurowską, Julię Mazur, Martę Budnik, Zuzannę Szperlak, Karolinę Bednarek, Ewelinę Polak, Monikę Gałkowską oraz Justynę Łysiak.

źródło: Energa MKS Kalisz, fot. Artur Stachniak