W sezonie 2019/2020 pierwszy zespół PGE Skry poprowadzi Michał Mieszko Gogol. Nowy szkoleniowiec dobrał również swoich najbliższych współpracowników, którzy będą pomagać mu w pracy w zespole dziewięciokrotnego mistrza Polski.

34-letni Gogol swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał jako zawodnik w Maratonie Świnoujście, a następnie grał w Morzu Szczecin (2004-2008). Z czasem poświęcił się jednak pracy trenerskiej, a w latach 2008-2011 został drugim szkoleniowcem AZS Częstochowa. Nowy trener PGE Skry pracował również jako statystyk w Asseco Resovii (2011-2016), po czym został drugim trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 23. Z czasem Gogol został również pierwszym trenerem, w drużynie Stoczni Szczecin (2016-2018), gdzie wcześniej pełnił rolę asystenta. Ostatnio prowadził natomiast Indykpol AZS Olsztyn i jest drugim trenerem seniorskiej reprezentacji Polski. Mimo że będzie najmłodszym trenerem w PlusLidze, na swoim koncie ma m.in. trzy mistrzostwa kraju, był także w sztabie szkoleniowym podczas mistrzostw świata 2014 i 2018, w których Polska zdobywała złoty medal.

Od dłuższego czasu obserwujemy pracę Michała i uważam, że to jeden z najbardziej perspektywicznych polskich trenerów młodego pokolenia. Jednocześnie ma już sporo doświadczenia, bo od wielu lat pracuje na boiskach Polskiej Ligi Siatkówki, czy to w roli statystyka czy pierwszego trenera. Jest także asystentem trenera Vitala Heynena w reprezentacji Polski i stwierdziliśmy, że poradzi sobie z odpowiedzialnością i presją, jaka spotka go przy prowadzeniu zespołu PGE Skry Bełchatów. Oczekiwania są duże, ale wierzę, że Michał jako dobry, polski trener, jest gotowy do tego wyzwania i na pewno sobie poradzi z tym zadaniem – mówi Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

Objęcie przeze mnie pierwszego zespołu PGE Skry to dla mnie duże wyróżnienie, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak duża odpowiedzialność spadnie na moją osobę. Wiem, że czeka mnie, jak i cały sztab dużo pracy do wykonania. Jestem jednak pozytywnie nastawiony. Nie boję się nowych wyzwań, a przede mną już dwunasty sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce i liczę na to, że z tak utytułowanym klubem jak PGE Skra będziemy osiągać dalsze sukcesy – mówi nowy trener bełchatowskiej drużyny.

Asystentem Gogola będzie doskonale znany w PGE Skrze Radosław Kolanek, który najpierw był siatkarzem bełchatowskiego klubu (2007-2010), a ostatnio prowadził zespół juniorów. Przypomnijmy, że w sezonie 2017/2018 pod wodzą Kolanka młodzieżowa drużyna PGE Skry wywalczyła mistrzostwo Polski, co było ogromnym sukcesem.

Szansa, którą otrzymałem, z pewnością pokazuje mi, że obrana do tej pory droga była właściwa i warto było nią podążać. Jestem bardzo szczęśliwy, że takie zadanie zostało mi powierzone w klubie i zrobię wszystko, by pomóc w pracy trenerowi oraz całemu sztabowi i wspólnie osiągnąć to, co sobie założymy. Czekałem na tego typu wyzwanie i już nie mogę się doczekać, aż będziemy mogli zacząć pracę – mówi Kolanek.

Z kolei nowym trenerem przygotowania fizycznego będzie Maciej Michalik, który współpracował z trenerem Gogolem w Stoczni Szczecin. Fizjoterapeutami pozostaną Tomasz Kuciapiński i Tomasz Pieczko, a statystykiem PGE Skry wciąż będzie Robert Kaźmierczak.

Jest mi niezmiernie miło być częścią PGE Skry Bełchatów. Wierzę w to, że wspólnie z tak doświadczonymi zawodnikami i wsparciu równie doświadczonego sztabu szkoleniowego jesteśmy w stanie osiągnąć maksimum możliwości, jakie daje zespół. W Bełchatowie panuje znakomita atmosfera, którą miałem okazję poznać grając mecze, a tworzą ją bez wątpienia świetni ludzie pracujący w klubie oraz niesamowita rzesza fanów zapełniająca trybuny hali. Jestem przekonany, że najbliższy sezon będzie dla nas pełen sukcesów – mówi Michalik.

Przygotowania do nowego sezonu PGE Skra rozpocznie na początku sierpnia.

inf.prasowa/fot.krawczyk.photo