Po dwóch sezonach Nikolay Penchev odchodzi z PGE Skry. Z bełchatowskim klubem zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski.

Pamiętam mój pierwszy wywiad dla skra.pl. Powiedziałem wtedy, że chcę wygrać złoto z Bełchatowem i to się udało. Bardzo się cieszę. Niestety, w ostatnim sezonie nie rozegrałem wielu spotkań, ale dałem z siebie 100%, zarówno na treningach, jak i w każdym meczu, w którym dostałem szansę. Nasz dobry wynik był zasługą całej drużyny – podkreśla.

W pierwszym sezonie spędzonym w Bełchatowie był podstawowym zawodnikiem drużyny PGE Skry. W rozgrywkach PlusLigi zdobył 246 punktów (192 atakiem, 29 zagrywką, 25 blokiem). W drugim rzadziej występował w wyjściowym składzie (103 punkty), ale gdy już pojawiał się na boisku, nie zawodził. Zapamiętamy przede wszystkim jego dobre wejście w decydującym o Mistrzostwie Polski meczu w Kędzierzynie-Koźlu oraz w ważnym spotkaniu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów na Podpromiu.

Bełchatowski klub był szóstym w karierze bułgarskiego przyjmującego. Wcześniej związany był z Victorią volley Płowdiw, Pirin Balkanstroj Razłog, Coprą Elior Piacenza, Effectorem Kielce i Asseco Resovią Rzeszów.

inf.prasowa