W Szczecinie nie zamierzają zwalniać tempa na rynku transferowym. Tym razem do Stoczni dołączył reprezentant Kanady, Nicholas Hoag.

Mierzący 200 cm wzrostu przyjmujący ubiegły sezon spędził w słynnym Diatec Trentino. Z włoskim zespołem w ubiegłym sezonie dotarł do półfinału mistrzostw i Pucharu Italii. W obu przypadkach lepszy okazał się późniejszy zdobywca trofeum, Sir Safety Conad Perugia. W Lidze Mistrzów drogę do strefy medalowej Hoagowi i spółce zamknęło z kolei Cucine Lube Civitanova.

W barwach Trentino 26-latkowi nie udało się osiągnąć wymarzonych sukcesów, za to bardzo owocny był dla niego okres spędzony we Francji. W Ligue A występował w latach 2013-2016, najpierw w Tours VB, a potem w Paris Volley. Hoag trzykrotnie został mistrzem Francji, dwukrotnie zdobył Puchar i raz Superpuchar kraju. To właśnie dobra postawa na francuskich parkietach zaowocowała transferem do Serie A, gdzie przed przenosinami do Trydentu grał jeszcze w Revivre Milano.

Nowy siatkarz Stoczni jest synem wybitnego trenera, Glenna Hoaga, pod którego wodzą w 2013 roku zadebiutował w reprezentacji Kanady. W narodowych barwach wystąpił chociażby na mistrzostwach świata czy Igrzyskach Olimpijskich. Przed trzema laty Kanadyjczycy wygrali mistrzostwa strefy NORCECA, a Hoag został wybrany najlepszym serwującym i najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Innym znaczącym osiągnięciem 26-latka jest brązowy medal Ligi Światowej wywalczony podczas ubiegłorocznego Final Six w Kurytybie.

Nicholas Hoag jest już szóstym wzmocnieniem Stoczni Szczecin w tym okienku. Wcześniej umowy z klubem podpisali Lukas Tichacek, Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło, Simon Van De Voorde oraz Matej Kazijski.

źródło: kpsstocznia.pl