Kolejny doświadczony gracz zasilił szeregi Miedziowych. Nowym środkowym Cuprum Lubin został Mateusz Sacharewicz.

Mateusz Sacharewicz jest wychowankiem MUKS Białystok, a w czasach juniorskich grał również w Victorii Wałbrzych oraz SMS-ie PZPS Spała. Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał zaś w SKS-ie Hajnówka, gdzie występował w latach 2008-2010. Kolejne dwa sezony spędził w Pekpolu Ostrołęka, skąd trafił do pierwszoligowego MKS-u Będzin. W 2013 roku został środkowym AZS-u Politechniki Warszawskiej, w barwach której zadebiutował na boiskach PlusLigi.

Kolejne przystanki w karierze 29-latka to BBTS Bielsko-Biała (2015-2016) i Łuczniczka Bydgoszcz (2016-2018). Poprzedni sezon Sacharewicz spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Do Cuprum przychodzi jako mistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu.

– Oferta z Lubina pojawiła się dość szybko po tym jak postanowiłem przerwać współpracę z ZAKSĄ. Od razu spodobała mi się wizja, którą przedstawił mi prezes Tycel. Zespół ma być ambitny i walczący o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Ponadto słyszałem wiele dobrego na temat organizacji klubu i pracy trenera – mówi nowy nabytek Miedziowych. – Po krótkich przemyśleniach odrzuciłem inne opcje i stwierdziłem, że chce być częścią tej drużyny. Mam nadzieje, że sprawimy wiele radości naszym kibicom, sponsorom oraz przyjaciołom klubu, a nadchodzący sezon będzie znacznie lepszy dla Miedziowych niż poprzedni – dodaje.

Sacharewicz jest czwartym graczem, który podpisał kontrakt z Cuprum w tym oknie transferowym. Wcześniej z lubińskim klubem związali się Kamil Maruszczyk, Miguel Tavares oraz Robinson Dvoranen.

źródło: cuprumlubin, fot.