Enea PTPS Piła potwierdziła pozyskanie kolejnej zawodniczki. Została nią Marta Wellna, którą ostatnimi czasy mogliśmy oglądać w bielskim klubie.

Nowa przyjmująca pilanek swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała rodzinnej miejscowości w barwach Sparty Złotów. W 2018 roku dołączyła do drużyny z Bielska-Białej, gdzie grała dwa sezony. W swoim dorobku ma dwa medale rozgrywek młodzieżowych. W 2005 roku wywalczyła złoto Mistrzostw Polski Młodziczek, a rok później Kadetek.

Bardzo spodobała mi się wizja budowanego składu. Zostało kilka dziewczyn z poprzedniego sezonu, w którym Piła okazała się czarnym koniem rozgrywek. Mam nadzieję, że i w tym też napsujemy pozostałym dużo krwi. Nie znam jeszcze wszystkich dziewczyn osobiście ale wiem z boiska że to walczaki, myślę że dzięki temu szybko się dogadamy i będziemy stanowić świetną drużynę – mówi nowa przyjmująca pilanek. – Poza tym urodziłam się w Pile, wychowałam w pobliskim Złotowie i świetnie jest móc wrócić po wielu latach w rodzinne strony. Pierwsze siatkarskie kroki stawiałam w Złotowie, ale równocześnie grałam też dla młodzieżowych drużyn PTPS-u można więc powiedzieć, że wracam do domu i świetnie się z tym czuję – dodaje.

źódło: Enea PTPS Piła, fot. Katarzyna Kozłowska