W następnych rozgrywkach w barwach LOTOSU Trefla Gdańsk nie wystąpi włoski rozgrywający, Marco Falaschi. Kontrakt zawodnika obowiązywał do końca sezonu 2015/2016.

Marco Falaschi reprezentował LOTOS Trefl przez dwa sezony. W pierwszym z nich Włoch wydatnie przyczynił się do wywalczenia przez gdański klub Pucharu Polski oraz tytułu wicemistrzów kraju. We wszystkich ligowych i pucharowych meczach wychodził w pierwszym składzie, czterokrotnie zostawał najlepszym graczem zwycięskich spotkań LOTOSU Trefla, a w statystycznej klasyfikacji rozgrywających PlusLigi uplasował się w czołowej piątce.

W minionych rozgrywkach zawodnik wywalczył z drużyną Superpuchar Polski, awans do półfinału Pucharu Polski oraz najlepszej 12 Europy, a także lokatę w czołowej czwórce PlusLigi. W wyjściowym składzie Włoch rozpoczynał 39 spotkań. Tylko raz, w wyjazdowym pojedynku z Vojvodiną NS Semi Nowy Sad, Falaschi nie przystąpił do gry od pierwszej minuty meczu. W rozgrywkach ligowych zawodnik jeden raz został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Zgodnie z rankingami PlusLigi jego skuteczność rozegrania zmniejszyła się w porównaniu do poprzedniego sezonu, co zaowocowało wypadnięciem Włocha z czołówki klasyfikacji graczy występujących na tej pozycji.

Kontrakt Marco Falaschiego obowiązywał do końca sezonu 2015/2016. Po minionych rozgrywkach podjęliśmy decyzję o potrzebie zmian na pozycji rozgrywającego i nieprzedłużaniu współpracy z zawodnikiem. Dziękujemy Marco za ogromne poświęcenie w grze, a także trud wkładany w codzienną pracę. Marco to zawodnik zarówno oddany drużynie, jak i niesamowicie otwarty w relacjach z kibicami, za co również należą mu się ogromne słowa uznania i podziękowania. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i kolejnych, siatkarskich sukcesów – powiedział Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla Gdańsk.

inf.prasowa