Łódzki przedstawiciel Ligi Siatkówki Kobiet – ŁKS Commercecon Łódź potwierdził dziś, że na testy przyleciała do drużyny rozgrywająca Athina Papafotiou. Być może zastąpi ona dotychczasową podstawową rozgrywającą, która przechodzi obecnie rekonwalescencję po kontuzji.

Zawodniczka dotychczas grała we włoskiej lidze, reprezentując barwy Imoco Volley Conegliano będąc zmienniczką Joany Wołosz. O tym czy  zostanie ona w drużynie zadecyduje szkoleniowiec łódzkiego klubu na podstawie testów medycznych i kilku treningów z drużyną.

Podstawowa rozgrywająca Lucie Muhlsteinova podczas półfinałowego meczu Pucharu Polski nabawiła się poważniej kontuzji kolana przez co klub zmuszony jest skorzystać z transferu medycznego.

Zawodniczka ma na swoim koncie także występy w Panathinaikosie Ateny, AEK Ateny, Allianz MTV Stuttgart, ASPTT Mulhouse. W swim sportowym dorobku ma dwa Mistrzostwa Grecji . W 2015 roku zdobyła Puchar Niemiec. Dwa sezony z rzędu wybierano ją najlepszą rozgrywającą ligi francuskiej.

Rozgrywająca jest już po wstępnych badaniach oraz treningach. Teraz pozostaje czekać na decyzję Michala Maseka, szkoleniowca drużyny.

źródło: ŁKS Commercecon Łódź