GKS Katowice zakończył budowę składu na sezon 2019/2020. Ostatnim nabytkiem klubu z Górnego Śląska jest Kamil Kwasowski.

– Tworzy się tu ciekawy projekt. W PlusLidze są dosyć duże roszady i wydaje mi się, że GKS Katowice zrobił bardzo dobry zespół . Chciałem uczestniczyć w tym projekcie przez kolejne dwa lata – mówi przyjmujący w pierwszym wywiadzie dla klubowego portalu.

28-latek w swojej karierze występował również na pozycji rozgrywającego. Do jego największych osiągnięć należy m.in. mistrzostwo XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczone w 2007 roku oraz srebro i tytuł najlepszego rozgrywającego Mistrzostw Polski Juniorów w 2009 roku.

Przez pierwsze cztery sezony w PlusLidze Kwasowski występował w barwach BBTS-u Bielsko-Białej. Poprzednie dwa lata spędził w Cerrad Czarnych Radom.

– To bardzo ambitny zawodnik, który z pewnością wiele wniesie do naszego zespołu i wzmocni rywalizację na przyjęciu. Dysponuje także bardzo dobrą zagrywką, co jest jego dodatkowym atutem. Bardzo na niego liczymy w nadchodzącym sezonie, podobnie jak na pozostałych siatkarzy – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Drużyna GKS-u Katowice na sezon 2019/20:

Rozgrywający: Jan Firlej, Maciej Fijałek

Atakujący: Jakub Jarosz, Wiktor Musiał

Środkowi: Miłosz Zniszczoł, Emanuel Kohut, Jan Nowakowski, Kamil Drzazga

Przyjmujący: Rafał Szymura, Adrian Buchowski, Jakub Szymański, Kamil Kwasowski

Libero: Dustin Watten, Szymon Gregorowicz

opracowanie: Alicja Leśniak
źródło: inf. prasowa, fot. Artur Stachniak