Dustin Watten po roku przerwy ponownie zagra w PlusLidze. Libero reprezentacji Stanów Zjednoczonych podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. Umowa będzie obowiązywała przez dwa kolejne sezony.

32-latek, podobnie jak większość siatkarzy z USA, pierwsze siatkarskie szlify zbierał w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej. Bronił w niej barw uczelni z rodzinnego Long Beach. W 2010 roku opuścił ojczyznę i rozpoczął profesjonalną karierę. Grał w klubach z Finlandii, Brazylii czy Francji, a przed sezonem 2016/2017 trafił do Cerrad Czarnych Radom. W zespole Wojskowych spędził dwa lata i wystąpił w 63 ligowych spotkaniach. W ubiegłym roku Watten przeniósł się do Berlin Recycling Volleys, z którym wywalczył mistrzostwo Niemiec, a przez kolejne dwa sezony będzie bronił barw GKS-u Katowice.

– Zarówno dla mnie, jak i wielu amerykańskich siatkarzy PlusLiga jest najlepszym miejscem do gry. Bardzo chcę być w Polsce i właśnie tutaj pragnę zakończyć karierę – przyznaje Watten. – Dwa lata temu spędziłem kilka dni w Katowicach. Miałem okazję zwiedzić to miasto i zobaczyć, jakie jest piękne. Mimo tego, że nie było mnie w Polsce w ubiegłym roku, obserwowałem PlusLigę już trzeci sezon z rzędu. Widziałem rozwój GKS-u i jestem podekscytowany, że mogę być częścią tej drużyny. Mam nadzieję, że pomogę temu klubowi dalej piąć się w górę – dodaje.

Nowy libero GieKSy w dorobku ma także spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Z reprezentacją Stanów Zjednoczonych sięgnął m.in. po Puchar Świata czy brązowe medale Ligi Światowej oraz Ligi Narodów. Stanął również na najniższym stopniu podium ubiegłorocznego mundialu we Włoszech i Bułgarii.

Z pozyskania 32-latka cieszy się dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u. – To bardzo doświadczony zawodnik, który z pewnością wniesie wiele do zespołu. Nie tylko pod względem sportowym, ale i mentalnym. Cechuje go wielki entuzjazm do pracy. Z każdym dniem chce być coraz lepszym zawodnikiem. To gracz, który doda dużo pewności zarówno tym młodszym kolegom, jak i starszym – mówi Dariusz Łyczko.

Amerykanin jest najprawdopodobniej przedostatnim wzmocnieniem GieKSy w tym okienku transferowym. Zespół z Górnego Śląska przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. W nowym sezonie w trójkolorowych barwach zobaczymy m.in. Rafała Szymurę, Jana Nowakowskiego czy Jakuba Jarosza, a drużynę poprowadzi Dariusz Daszkiewicz.

źródło: inf. prasowa
fot. Artur Stachniak/ s-w-o.pl