Wielokrotny reprezentant Polski Dawid Murek po zakończeniu kariery zawodniczej, nie porzuci siatkówki. Tym razem będzie występował w nowej roli, został bowiem drugim trenerem drużyny z Wrocławia.

Dawid Murek, który bez wątpienia jest doskonale znany wszystkim fanom naszej siatkówki od przyszłego sezonu będzie pełnił rolę drugiego szkoleniowca #VolleyWrocław. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Kowalskiego. Czterdziestodwuletni były zawodnik wraz z trenerem Wojciechem Kurczyńskim będą starali się doprowadzić wrocławianki do zdecydowanie lepszej pozycji w ligowej tabeli. Klubowi marzy się powrót do najlepszej ósemki wśród ekstraklasowych drużyn. Wśród zawodniczek swoją siatkarską przygodę z wrocławską siatkówką kontynuowała będzie jego córka Natalia, która dalej będzie bronić barw zespołu.

Otrzymałem dobrą propozycję ze strony władz klubu. Długo się nie zastanawiałem. Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny – powiedział Dawid Murek.

Karierę sportową zakończyłem rok temu. Buty zawieszone, ale teraz wracam w nowej roli i cieszę się z tego. Cieszę się na współpracę z Wojtkiem. Wiem, że mamy perspektywiczną drużynę, którą udało się zbudować na kolejny sezon. Wiem także, że #VolleyWrocław to bardzo dobrze zorganizowany klub, wiele dobrego powiedziała mi Natalia, wiele dobrego widziałem z obserwując klub z trybun, gdy przyjeżdżałem na mecze do Wrocławia – dodaje.

Nie ukrywam radości z tego, że Dawid zostaje członkiem naszej zielonej rodziny. Przymierzaliśmy się chwilę do tej decyzji, ale zgodnie doszliśmy do wniosku, że warto postawić na takie rozwiązanie. Dawid, jako reprezentant Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski, będzie swoim doświadczeniem wspierał Wojtka i mam nadzieję, że z takiego połączenia wyjdą kolejne sukcesy naszego klubu –  skomentował Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

źródło: #VolleyWrocław, fot. Katarzyna Kozłowska