David Fiel Rodriguez w przyszłym sezonie będzie bronił barw Tourcoing LM. 26-latek trafił do francuskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia. Zastąpi tam kontuzjowanego Raphaela Pascala.

Na nieco ponad miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek Ligue A Tourcoing LM było zmuszone poszukać nowego zawodnika. Kontuzji barku nabawił się bowiem Raphael Pascal. Uraz jest na tyle poważny, że środkowy będzie mógł powrócić do gry najwcześniej na początku przyszłego roku.

– To spory cios zarówno dla Raphaela, jak i naszego klubu. Mocno liczyliśmy na niego w kontekście nadchodzącego sezonu. On sam jednak dobrze rozumie, że musieliśmy poszukać za niego zastępstwa – mówi menedżer Tourcoing LM, Yann Lavallez.

Działacze francuskiego klubu obserwowali kilku zawodników, gdy skontaktował się z nimi menedżer Davida Fiela Rodrigueza, który zaproponował angaż 26-latka. Strony szybko osiągnęły porozumienie i były reprezentant Kuby został wypożyczony do trzykrotnego wicemistrza Francji.

– To świetny siatkarz z bardzo dobrym zasięgiem. Nie zastanawialiśmy się długo nad tym ruchem – przyznaje Lavallez.

Fiel przeszedł do PGE Skry w październiku zeszłego roku w zastępstwie za kontuzjowanego Patryka Czarnowskiego. Kubańczyk rozegrał w żółto-czarnych barwach jedenaście ligowych spotkań, zdobywając łącznie 29 „oczek”. Środkowy przedłużył umowę z bełchatowskim klubem i rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu, ale ostatecznie spędzi go w Ligue A. W przyszłym tygodniu 26-latek pojawi się już w Tourcoing.

W kadrze bełchatowian pozostało zatem trzech środkowych – Karol Kłos, Jakub Kochanowski oraz Norbert Huber. Na ten moment nie wiadomo, czy żółto-czarni pozyskają kogoś w zastępstwie Fiela.

źródło: lavoixdunord.fr
fot. CEV