30-letni atakujący, Damian Schulz, po dwóch latach spędzonych w Asseco Resovii, opuszcza Rzeszów, by przez kolejne dwa sezony siatkarskiej PlusLigi grać w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn.

Damian Schulz rozpoczął swoją przygodę z profesjonalną siatkówką w Jokerze Piła. Sezon 2012/13 spędził natomiast w zespole AZS UAM Poznań, by w kolejnym roku zaprezentować się na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy, będąc zawodnikiem KPS Siedlce.

W latach 2014-2018 Damian Schulz grał w ekipie „Gdańskich Lwów”, z którą w 2015 roku wywalczył krajowy Puchar oraz Super Puchar, a na koniec sezonu zawiesił na szyi srebrny „krążek”. Nowy atakujący zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego był również częścią składu reprezentacji Polski, która dwa lata temu zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata, wygrywając we włoskim Turynie. W tym samym roku, nadal reprezentując barwy Trefla Gdańsk, wywalczył Puchar Polski oraz stanął na najniższym stopniu podium rozgrywek PlusLigi.

– Wiele czynników miało wpływ na moją decyzję, a głównym jest postać Daniela Castellaniego. W tym momencie jest on jednym z dwóch najlepszych trenerów w PlusLidze. Podpytałem również kilku starszych kolegów, co by zrobili w mojej sytuacji. Powiedzieli mi, iż widzieliby mnie w dwóch miejscach – jednym z nich jest właśnie Indykpol AZS Olsztyn pod wodzą trenera Castellaniego. Jeśli chodzi natomiast o negocjacje, to przebiegły one bardzo szybko i była to jedna z najłatwiejszych decyzji podczas mojej przygody z siatkówką – powiedział atakujący.

źródło: Indykpol AZS Olsztyn, oprac. własne

fot: KG Photo