Drugim trenerem siatkarskiej GieKSy w sezonie 2020/2021 będzie dotychczasowy statystyk zespołu, Damian Musiak.

Kolejną ważną informacją dotyczącą sztabu szkoleniowego GKS-u Katowice jest nowy zakres obowiązków Damiana Musiaka. Statystyk siatkarskiej GieKSy będzie w kolejny sezonie PlusLigi pełnił także funkcję drugiego trenera naszej drużyny.

To na pewno będzie trudne, bo łączenie kilku funkcji utrudnia dawanie z siebie stu procent i trzeba na tyle umiejętnie zarządzać czasem, by pogodzić wszystkie zawodowe wyzwania. W nadchodzącym sezonie każdy z nas będzie musiał dorzucić coś od siebie, by zachować jakość pracy na dotychczasowym poziomie. Na naszą korzyść działa zdecydowanie to, że przez ostatni rok zdążyliśmy się bardzo dobrze poznać i nikomu nie trzeba będzie tłumaczyć, co ma robić – ocenił Musiak. pracujący w naszym klubie od 2019 roku.

Dla byłego statystyka m.in. Cuprum Lubin, Dafi Społem Kielce i występującej w Młodej Lidze ekipy Trefla Gdańsk będzie to plusLigowy debiut w roli asystenta trenera. Damian Musiak może pochwalić się imponującym doświadczeniem międzynarodowym i pracą pod okiem Andrei Anastasiego w kadrze Belgii, a także w męskiej reprezentacji Białorusi. Musiak był także członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski U-23 podczas mistrzostw świata tej kategorii wiekowej w 2017 roku.

inf.prasowa