Artur Szalpuk zamknął skład VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Przyjmujący reprezentacji Polski i mistrz świata z 2018 r. podpisał ze stołecznym klubem roczny kontrakt.

– Drużyna na sezon 2020/2021 jest już kompletna. Transferową karuzelę kończymy prawdziwym hitem i witamy w naszych szeregach Artura Szalpuka – skomentował zadowolony Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Artur będzie ważnym ogniwem VERVY. Myślę, że wraz z Bartkiem Kwolkiem stworzy bardzo solidny duet przyjmujących – dodał. – Artur swój najlepszy sezon w karierze rozegrał dwa lata temu. Najpierw pod okiem trenera Andrei Anastasiego w Treflu Gdańsk zdobył Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski, a następnie został mistrzem świata – jako podstawowy zawodnik tej wielkiej reprezentacji. Liczę, że historia powtórzy się w 2021 roku: Artur pomoże VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa w walce o krajowe trofea, a później zawiesi na szyi medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio – uśmiechnął się.

– Cieszę się, że wracam do Warszawy. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z profesjonalną siatkówką – powiedział Artur Szalpuk. – Zrobię, co w mojej mocy, żeby w nadchodzącym sezonie VERVA grała jeszcze lepiej niż w poprzednim i znów biła się o medale. Wierzę, że za kilka miesięcy będziemy razem świętować sukcesy – zadeklarował. – Duży wpływ na mój transfer do Warszawy miał trener Andrea Anastasi. Mam nadzieję, że – tak jak dwa lata temu w Treflu Gdańsk – pomoże on mi rozwinąć się i nasza współpraca przyniesie korzyści zarówno klubowi, jak i mnie – wyjaśnił.

– Karuzela transferowa kręciła się, a kibice prześcigali się w domysłach, ale ja już od dłuższego czasu wiedziałem, gdzie zagram w sezonie 2020/2021. Nie mogliśmy ogłosić transferu do VERVY ze względów formalnych. Teraz jednak mogę wreszcie przywitać się z fanami: kibicujcie nam i trzymajcie kciuki. My odwdzięczymy się dobrą grą na boisku – zapewnił Artur Szalpuk.

Artur Szalpuk ma dwadzieścia pięć lat i mierzy 201 cm. Siatkarską karierę rozpoczął w klubie MKS MDK Warszawa, skąd trafił do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Po dwóch sezonach w barwach Inżynierów przeniósł się do Cerrad Czarnych Radom, a stamtąd – po roku – do PGE Skry Bełchatów. Po sezonie spędzonym w Bełchatowie zasilił ekipę Trefla Gdańsk, a rok później… znów grał w koszulce PGE Skry. Teraz postanowił zmienić otoczenie i wybrał ofertę VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

inf.prasowa