Radomski przedstawiciel TAURON Ligi potwierdził informację o pozyskaniu nowej zawodniczki. Będzie nią wielokrotna reprezentantka Serbii – Ana Bjelica. Zastąpi ona na boisku Janisę Johnson, która w tym sezonie nie będzie mogła już wspomóc swoich koleżanek na boisku.

Władze klubu z Radomia ostatnimi czasy mają nad czym myśleć. Z powodów zdrowotnych na boisku nie mogą się obecnie pojawić dwie podstawowe zawodniczki. Rozgrywająca Katarzyna Skorupa powoli wraca do treningów, jednak w przypadku przyjmującej Janisy Johnson wiadomo już, że z powodów zdrowotnych nie pojawi się ona w tym sezonie na boisku. Dotychczas była jedną z wyróżniających się postaci w drużynie. Jej absencja jest więc bardzo dotkliwym problemem dla Radomki. By wciąż liczyć się w walce o jak najwyższe cele, potrzebne było uzupełnienie składu. Wybór padł na bardzo doświadczoną reprezentantkę Serbii.

Nową zawodniczkę E.Leclerc Moya Radomki Radom mogliśmy już oglądać na polskich boiskach. Przez dwa sezony reprezentowała barwy zespołu z Polic. Ana Bjelica ma w swoim dorobku wiele sukcesów zarówno klubowych jak i reprezentacyjnych. W swojej karierze wielokrotnie zdobywała tytuły mistrzowskie. Stawała na najwyższym stopniu podium chociażby Mistrzostw Serbii, czy Polski. W narodowych barwach sięgnęła m.in po Mistrzostwo Świata 2018.  Triumfowała również w Mistrzostwach Europy.

Zawodniczka od wczoraj przebywa w Polsce, a dziś dołączyła do drużyny.

źródło: inf. własna, E.Leclerc Radomka Radom, fot. CEV