O tym transferze nikt nie plotkował. Znakomita środkowa, Freya Aelbrecht została nową zawodniczką czwartej drużyny Ligi Siatkówki Kobiet.

W sezonie 20/21 występowała w Bartoccini Fortinfissi Perugia we włoskiej serie A, w której zajęła 8. miejsce. We włoskim zespole Freya zagrała 87 setów i zdobyła 164 punkty.

-Jestem bardzo szczęśliwa, że po raz pierwszy podpisałam kontrakt z polskim Klubem. To będzie mój 10. zawodowy sezon, 10. rok grając za granicą i bardzo się cieszę, że właśnie ten rok spędzę w czołowej drużynie bardzo silnej polskiej Ligi. Wiele razy grałam w Polsce, ale zawsze z reprezentacją mojego kraju. Pierwszy raz to chyba w 2009 na Mistrzostwach Europy. Miałam wtedy 19 lat i był to mój pierwszy poważny turniej, pierwsze poważne wyzwanie jako sportowca. To doświadczenie… Tak… Miałam wtedy okazję po raz pierwszy doświadczyć międzynarodowej rywalizacji na wysokim poziomie i właściwie to pierwsze zetknięcie z tą „wielką” siatkówką miałam właśnie w Polsce w 2009.Kolejnym pięknym wspomnieniem z pobytu w Polsce to rok 2014 i kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Grałyśmy 3 mecze w Polsce, przeciwko Szwajcarii, Hiszpanii i właśnie Polsce. Wypełniona hala w Łodzi, kilkadziesiąt tysięcy wspierających reprezentację, polskich kibiców. Belgia wygrała, ale kibice mimo porażki swojej drużyny byli wspaniali i okazywali nam radość po naszej wygranej. Jak do tej pory mam dwa, naprawdę wspaniałe wspomnienia z pobytów i grania w Polsce – mówi Freya.

źródło/foto: radomka.com