Decyzją władz naszej ligi, MUKS Joker Świecie dołącza do drużyn, które w przyszłym sezonie będą walczyć w TAURON Lidze. Klub po raz pierwszy stanie więc przed szansą rywalizacji wśród najlepszych drużyn w Polsce.

Decyzję o warunkowym dopuszczeniu klubu ze Świecia do rozgrywek TAURON Ligi, przyjęto z ogromną radością. Nic dziwnego, w końcu po raz pierwszy stanie on przed szansą rywalizacji z najlepszymi. Siatkarki Jokera już przed rokiem okazały się najlepsze wśród pierwszoligowych teamów, jednak wówczas władze klubu nie zdecydowały się na walkę o prawo gry w elicie. Tym razem jednak podjęto starania o TAURON Ligę we Świeciu i te starania się opłaciły. Obecna decyzja jest jednak warunkowa. Klub jest w trakcie przekształcenia w spółkę.

Nasz klub od lat stawia na solidność, pracę z młodzieżą i stopniowy rozwój, bardzo się cieszę, że teraz przed nami kolejne wyzwania już w elicie – podkreśla Andrzej Nadolny, prezes klubu ze Świecia. – To dla nas duża szansa rozwoju, długo na nią czekaliśmy. Cieszę się, że udało się i zagramy w TAURON Lidze.

To nowy, dynamiczny ośrodek, w którym widać ogromną miłość do siatkówki – mówi Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Cieszę się, że mamy nowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski.

Zobaczymy jak beniaminek spisze się w TAURON Lidze, wszyscy będziemy trzymać kciuki, by ich awans nie był tylko epizodem, a zostali w naszej lidze na lata – dodaje Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

źródło: TAURON Liga, fot. Magdalena Gajek