Przyjęło się, że mecz o Superpuchar rozgrywany jest przed startem nowego sezonu i biorą w nim udział mistrz Polski oraz zdobywa Pucharu Polski. W tym roku jednak będzie zupełnie inaczej.

W Superpucharze sezonu 2020/21 miały zagrać Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów. Niestety mecz nie mógł zostać rozegrany, zwyczajowo, tuż przed startem TauronLigi, gdyż drużyna mistrzyń Polski musiała odbywać kwarantannę spowodowaną wykryciem koronawirusa u jednej z zawodniczek. W kolejnym termin Rzeszów i Police znów nie mogły zagrać, gdyż tym razem… to drużyna z Rzeszowa musiała poddana izolacji. I tu zaczyna się skandal, który naznacza środkowy mecz. Otóż zagrają w nim mistrzynie Polski z Polic oraz Grot Budowlani Łódź. Liga uznała, że skoro jedna z drużyn nie może rozegrać tego spotkania, a sam Superpuchar musi zostać rozegrany jeszcze w tym roku kalendarzowym (ponadto trzeba dotrzymać umów), to należy zorganizować innego rywala Chemikowi. Wybór padł na łodzianki, które w okresie 2015-2020 obok Chemika najczęściej wygrywały Superpuchar (wygrały go wygrywając z… Chemikiem dwa razy). Zmieniono też nazwę imprezy. W środę więc będziemy świadkami spotkania o Superpuchar Polskie Ligi Siatkowej 2015-2020.

Kilka słów o czekającym nas spotkaniu. Grupa Azoty Chemik Police i Grot Budowlani Łódź spotkali się już w tym sezonie. Łodzianki u siebie w Sport Arenie dość pewnie pokonały mistrzynie Polski 3:1. Czy podopieczne trenera Krzyształowicza będą w stanie zrobić to drugi raz? Na pewno nie są na straconej pozycji, dobrą formę pokazują cały czas w TauronLidze. Z drugiej strony Chemik ma za sobą udany występ w Lidze Mistrzyń, a do tego w ostatnich dniach wzmocniła ich brazylijska przyjmująca Samara Rodrigues de Almeida.

 

Środa, 16.12, godz. 20:30 – Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź – transmisja Polsat Sport

 

źródło: inf. własna/foto: krawczyk.photo