Międzynarodowy turniej o Turniej o Puchar Firmy Developres zapowiada się bardzo ciekawie. Jak poinformował dziś rzeszowski przedstawiciel Ligi Siatkówki Kobiet jednym z jego uczestników będzie utytułowana drużyna z Turcji – Eczacibasi Stambuł.

Turecki team to dwukrotny Mistrz tamtejszej ligi. Na swoim koncie mają również wiele srebrnych jak i brązowych medali. W swym dorobku posiadają osiem Pucharów Turcji jak również dwa Superpuchary. Eczacibasi to również bardzo znana drużyna na europejskich boiskach. Dwukrotnie zdobyła Klubowe Mistrzostwo Świata. Zawodniczki tej drużyny stanęły również na najwyższym stopniu podium w Lidze Mistrzyń oraz ostatnio w Pucharze CEV. Turecką drużynę reprezentuje wiele zawodniczek światowego formatu jak choćby  Tijana Bosković, Jordan Larson – Burbach.

Kolejnym z potwierdzonych już uczestników turnieju będzie rumuński CSM Volei Alba Blaj. To stosunkowo młoda drużyna, a już mogąca poszczycić się wieloma sukcesami. Trzykrotnie zdobywała Mistrzostwo Rumunii. Zawodniczki tej drużyny wywalczyły również Puchar Rumunii. Rzeszowianki miały już okazję rywalizować z CSM Volei Alba Blaj podczas ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Wówczas w rzeszowskiej hali musiały uznać wyższość swoich rywalek, przegrywając po czterosetowej walce. Przyjezdne zajęły wówczas pierwsze miejsce w grupie.

Turniej rozegrany zostanie w dniach 12 – 14 października.

źródło: developres.rzeszow.pl, fot.: CEV