Zakończyło się głosowanie, które miało wyłonić nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Został nim doskonale zany w polskim środowisku siatkarskim Sebastian Świderski.

Nowy prezes PZPS-u ma za sobą bogatą karierę siatkarską. Wielokrotnie wystąpił w biało-czerwonych barwach. Wraz z naszą męską reprezentacją wywalczył srebro Mistrzostw Świata. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. W rozgrywkach klubowych ma również bogatą listę osiągnięć. Do najważniejszych można bez wątpienia zaliczyć trzykrotnie Mistrzostwo Polski. W swoim dorobku ma również sukcesy w lidze Włoskiej. Sebastian Świderski wiele razy świętował również sukcesy na europejskich boiskach.

Kończąc karierę zawodniczą, rozpoczął swoją przygodę na ławce trenerskiej. Pracował m.in. w Kędzierzynie-Koźlu. Jako asystent Daniela Castelaniego zdobył z tym klubem wywalczył Puchar Polski, drugą i trzecią lokatę w mistrzostwach naszego kraju oraz czwarte miejsce w Lidze Mistrzów. Jako trener doprowadził swoją drużynę do Pucharu Polski.

Ostatnimi czasy stał na czele klubu z Kędzierzyna-Koźla. Podczas jego prezesury, kędzierzynianie sięgnęli po złoto ligi Mistrzów. Było to niewątpiwie historyczne osiągnięcie ZAKSY. Sebastian Świderski jest również członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Kandydatura Sebastiana Świderskiego spotkała się z dużym poparciem wśród delegatów. Uzyskał on 88 głosów, dwóch z uprawnionych do głosowania się wstrzymało. Już przed rozpoczęciem głosowania, wycofały się dotychczasowe władze siatkarskiego związku.

Nowego prezesa siatkarskiego związku czeka choćby wybór selekcjonerów naszej żeńskiej oraz męskiej kadry narodowej.

źródło: PZPS, inf. własna, fot. Magdalena Gajek