Kolejne wielkie święto siatkówki zawita do Polski. Polska została organizatorem Mistrzostw Świata Mężczyzn 2027! Nasi fantastyczni Kibice będą mieli więc okazję po raz kolejny przyczynić się do jak najlepszego wyniku Biało-Czerwonych.

W trakcie II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem została oficjalnie potwierdzona informacja, że to Polka została organizatorem rywalizacji o mistrzostwo świata w 2027 roku. Decyzję tą ogłosił Premiera RP Mateusz Morawiecki. W trakcie ogłaszania tej informacji obecni byli Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk oraz przedstawiciele Polskiej Siatkówki na czele z Prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastianem Świderskim i kapitanem reprezentacji Polski – Bartoszem Kurkiem.

Polska Siatkówka jest na najlepszej drodze do tego, aby opatentować swój znak towarowy jako certyfikat jakości. Wszystko, co od lat dzieje się w polskiej siatkówce, jest synonimem najwyższej jakości. I to zarówno jeśli chodzi o poziom sportowy mężczyzn i kobiet, jak i poziom organizacyjny – mówi Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

Możemy już zatem odliczać czas do kolejnej okazji, w której Biało-Czerwoni staną przed szansą wywalczenia jak najwyższej lokaty wśród najlepszych drużyn na świecie.

źródło: PZPS, fot. Artur Stachniak