W meczu 22. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa podejmował drużynę Trefla Gdańsk. Podopieczni Piotra Grabana odnieśli zwycięstwo w trzech setach. MVP spotkania wybrany został Jan Firlej.

Początek meczu to wyrównana walka obu ekip, z biegiem czasu jednak to gospodarze zaczęli budować stopniową przewagę, 12:9. Przez całą partię Projekt Warszawa kontrolował przebieg gry i z łatwością odczytywał grę gdańszczan. Gdy warszawianie na chwilę stracili kontrolę, podopieczni Juricicia zdołali zbliżyć się na zaledwie jeden punkt straty, wówczas o czas dla swoich zawodników poprosił Piotr Graban, 19:18. Rozmowa przyniosła oczekiwany efekt, bowiem gospodarze ponownie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, ostatecznie wygrywając seta w stosunku 25:20.

Drugi set to gra punkt za punkt. Dwoma skutecznymi blokami popisał się w międzyczasie Lukas Kampa. Jednak to gospodarze szybko zaczęli budować przewagę, tak jak to miało miejsce w pierwszej partii. Gdańszczanie ponownie popełniali za dużo błędów własnych, a ich rywale ryzykowali mocno w polu serwisowym i cieszyli się dobrym przyjęciem. Przy stanie 20:14, widząc poczynania swoich podopiecznych, o czas poprosił szkoleniowiec żółto-czarnych. W końcówce jeszcze asem serwisowym popisał się Mikołaj Sawicki, 23:18. Jednak to było za mało, by dogonić gospodarzy, którzy wygrali różnicą pięciu punktów.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy skupili się na budowaniu przewagi. Jednak w pewnym momencie stracili na chwilę kontrolę i gdańszczanie mieli szansę na doprowadzenie do remisu przy stanie 16:16. Warszawianie jednak w dalszym ciągu dobrze czytali grę rywali na siatce, skutecznie ustawiając wybloki i tym samym dają sobie szansę na zwiększenie prowadzenia. Przy stanie 19:16 o przerwę dla swojej ekipy poprosił Igor Juricic. Na nic to się jednak zdało, bowiem gospodarze pewnie zmierzali po wygraną. Mecz asem serwisowym zakończył Bartłomiej Bołądź.