W meczu 7. kolejki PlusLigi sezonu 2023/2024 Trefl Gdańsk podejmował w ERGO ARENIE drużynę Projektu Warszawa. Podopieczni Piotra Grabana wygrali spotkanie w trzech setach. MVP wybrany został Yurii Semeniuk.

Początek meczu to wyrównana walka obu ekip do stanu 5:5. Potem to Projekt przejął inicjatywę, w międzyczasie asem serwisowym popisał się Kevin Tillie, 6:9. Po drugiej stronie w tym elemencie dwukrotnie zapunktował natomiast Jan Martinez, dzięki ten serii na tablicy pojawił się remis, 9:9. Po skutecznym bloku gdańszczan przy stanie 12:11 o czas poprosił Piotr Graban. Żółto-czarni postawili na duże ryzyko w zagrywce, co im się opłaciło w tym momencie seta. Warszawianie natomiast mieli ogromne problemy w przyjęciu. Sytuacja jednak szybko się odwróciła i to goście wyszli na minimalne prowadzenie. Wówczas o czas poprosił Igor Juricic. W końcówce na boisku kibice mogli oglądać długie i emocjonujące akcje. Ostatecznie grę na przewagi wygrał Projekt, 24:26.

W drugiej partii od pierwszej piłki inicjatywę mieli gdańszczanie, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie, 5:2. Gdy goście odrobili straty i uzyskali przewagę, Martinez został zmieniony przez Orczyka. Żółto-czarni po przestoju szybko wrócili do dobrej gry. Mikołaj Sawicki posłał asa serwisowego, a na środku znakomicie spisywał się Niemiec. Przy stanie 14:11 o czas poprosił Piotr Graban. Gdańszczanie przez długi czas utrzymywali bezpieczne prowadzenie, jednam w pewnym momencie zaczęli popełniać więcej błędów i Projekt zbliżył się na jeden punkt. Przy stanie 19:18 o czas poprosił Igor Juricic. Po przzerwie warszawianie w dalszym ciągu kontynuowali dobrą passę i dzięki większemu doświadczeniu wygrali również drugiego seta, 23:25.

Na trzecią odsłonę gdańszczanie wyszli bardzo zdenerwowani, czego efektem była pięciopunktowa strata. Gdy na tablicy pojawił się wynik 1:6, widząc chaos na boisku po stronie Trefla, Igor Juricic poprosił o czas. Jego podopieczni stopniowo próbowali zbliżyć się do rywala, ale przewaga była zbyt duża, 7:11. Żółto-czarni wyraźnie opadli z sił w tym secie. Przy stanie 9:14, drugą przerwę wziął Juricic. Po czasie jego podopieczni popisali się jeszcze dwoma skutecznymi blokami, 11:15. Jednak to było zdecydowanie za mało na znakomicie grający Projekt. W końcówce jeszcze Nasevich posłał asa serwisowego. Set zakończył się zwycięstwem gości w stosunku 19:25.