W trzeciej kolejce PlusLigi, w meczu rozgrywanym w Wieluniu, Barkom Każany Lwów podejmował drużynę Trefla Gdańsk. Żółto-czarni wygrali spotkanie w trzech setach, tym samym odnotowali trzecie zwycięstwo w sezonie 2023/2024. MVP spotkania wybrany został Mikołaj Sawicki.

Początek pierwszego seta zdecydowanie należał do gdańskich lwów, które stopniowo budowały przewagę. W międzyczasie dwoma asami serwisowymi popisał się Mikołaj Sawicki. Przy stanie 9:13 o przerwę dla swojego zespołu poprosił Ugis Krastins. Po czasie jego podopieczni zaczęli grać trochę lepiej, Palonsky zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, a po przekroczeniu linii środkowej przez jednego z gdańszczan byli bliscy doprowadzenia do remisu. Chwilę później jednak na boisku ponownie grała tyko drużyna gości. Gdy na tablicy pojawił się wynik 16:20, drugą przerwę wziął szkoleniowiec Barkomu Każany Lwów. W końcówce jeszcze Petrovs zdobył asa serwisowego, ale ostatecznie to gdańszczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa, 22:25.

W drugim secie lepiej na parkiecie prezentowali się gospodarze, którzy odskoczyli na trzy „oczka”, 9:6. Gdy Trefl zaczął odrabiać straty, o czas poprosił trener Barkomu. Później na boisku trwała wyrównana walka punkt za punkt, 15:15. Obie drużyny walczyły ze swoimi kłopotami, popełniając mnóstwo błędów własnych. Jednak w końcówce to gdańszczanom udało zbudować się niewielką przewagę i wygrać seta różnicą trzech punktów, 22:25.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy. Gdy na tablicy pojawił się wynik 15:11, Igor Juricic poprosił o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami. Gdańszczanie mieli problem z przyjęciem wzmocnionej zagrywki rywali. Jednak po przerwie zaczęli gonić wynik w końcówce toczyła się znów wyrównana walka, 20:21. Po ataku po skosie Sawickiego i dwóch asach Urbanowicza, Trefl wygrał spotkanie w trzech setach,