W meczu 23. kolejki PlusLigi w sezonie 2023/2024 Trefl Gdańsk podejmował w ERGO ARENIE drużynę Ślepska Malow Suwałki. Spotkanie zakończyło się w czterech setach zwycięstwem gospodarzy. MVP wybrany został Mikołaj Sawicki.

Znakomity początek meczu zaliczyli gdańszczanie, którzy od razu odskoczyli na cztery punkty. Przy stanie 5:1 o czas dla swojej drużyny poprosił Dominik Kwapisiewicz. Jego podopieczni zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do stanu 10:9. Wynikało to zwłaszcza z błędów gospodarzy, którzy ponownie przejęli kontrolę na boisku i po bloku na Halabie prowadzili ponownie pięcioma punktami, 16:11. Żółto-czarni górowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W międzyczasie asem serwisowym popisał się Kewin Sasak, 21:12. Ostatecznie gdańskie lwy wygrały pierwszą partię w stosunku 25:20.

Na początku drugiej odsłony na boisku toczyła się wyrównana gra, 7:7. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi. Przy stanie 19:20 o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami poprosił Igor Juricic. To był punkt zwrotny w tym secie i zakończenie walki punkt za punkt, 19:21. Gdy gdańszczanie wyrównali wynik, przerwę chciał wziąć szkoleniowiec Ślepska, jednak za późno wcisnął odpowiedni guzik za co dostał ostrzeżenie od sędziów. W końcówce po słabym przyjęciu Martinez posyła piłkę w aut, a set kończy się atakiem Filipiaka, 22:25.

W trzecim secie gdańszczanie szybko złapali wiatr w żagle i odskoczyli na cztery punkty. Przy stanie 9:5 o przerwę poprosił trener suwalczan. Żółto-czarni wykorzystywali na środku Karola Urbanowicza, który dobrze spisywał się również w polu zagrywki, 17:12. Podopieczni Igora Juricicia prezentowali formę podobną jak w pierwszej partii i pewnie wygrali trzecią odsłonę różnicą aż dziewięciu punktów.

Czwarty set gdańskie lwy rozpoczęły z wysokiego „C”, prowadząc 3:0. Suwalczanie próbowali gonić wynik, ale co zbliżyli się do rywala, to Trefl ponownie odskakiwał na bezpieczną przewagę. W międzyczasie zablokowany został Filipiak. Gdy na tablicy pojawił się wynik 11:6 o przerwę poprosił trener Ślepska. Rozmowa przyniosła oczekiwany rezultat, a dzięki dobrej postawie w polu serwisowym atakującego z Suwałk, jego drużyna odrobiła prawie całą stratę, 14:13. Od tego momentu Trefl wrócił na właściwe tory i do końca tej partii kontrolował przebieg gry, 21:16. Spotkanie zakończyło się asem serwisowym Jakuba Czerwińskiego.