W meczu 29. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk podejmował, w ERGO ARENIE, drużynę z Częstochowy. Gospodarze wygrali spotkanie w trzech setach, inkasując komplet punktów do ligowej tabeli. MVP wybrany został Lukas Kampa, rozgrywający żółto-czarnych.

Początek meczu lepszy okazał się dla siatkarzy gdańskich lwów, którzy odskoczyli na trzy punkty, 4:1. Exact System Hemarpol Częstochowa jednak szybko doprowadził do remisu, a za sprawą skutecznego bloku wyszedł nawet na prowadzenie, 4:5. W międzyczasie asem serwisowym popisał się Rafał Sobański. Przy stanie 9:12 dla gości, o czas poprosił szkoleniowiec Trefla, Igor Juricic. Po przerwie punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Mikołaj Sawicki. W dalszej części tej partii toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, 16:16. W końcówce ponownie asa serwisowego zdobył Sawicki. Gdy na tablicy pojawił się wynik 20:19 o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami poprosił Leszek Hudziak. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem żółto-czarnych po punktowym bloku, 27:25.

W drugiej odsłonie drużyny toczyły wyrównaną walkę. W międzyczasie dwa punktowe bloki odnotował na swoim koncie Trefl Gdańsk. Gdy na tablicy pojawił się wynik 8:4, o czas poprosił szkoleniowiec częstochowian. Na nic to się jednak zdało, bowiem gdańskie lwy złapały wiatr w żagle. Asa serwisowego zdobył Lukas Kampa, wówczas przewaga jego zespołu wzrosła do pięciu punktów, 11:6. W dalszej części tej partii gdańszczanie górowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, zwiększając przewagę do dziesięciu „oczek”, 23:13. W końcówce jeszcze punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Kampa, do tego doszedł skuteczny blok jego kolegów i atak Sawickiego, dzięki czemu gospodarze pewnie wygrali tego seta, 25:14.

Trzecia partia lepiej rozpoczęła się dla gości, którzy osiągnęli od razu trzy punkty przewagi, Przy stanie 3:6 o czas poprosił trener Trefla Gdańsk, Igor Juricic. Rozmowa z siatkarzami przyniosła oczekiwany rezultat bowiem jego podopieczni nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale wyszli również na prowadzenie, głównie za sprawą dobrej postawy w polu serwisowym Mikołaja Sawickiego, 8:6. Kolejnego asa serwisowego dołożył również Jan Martinez, 15:11. W dalszej części tej partii gdańszczanie pewnie zmierzali po swoje, dominując nad rywalami, 22:18. Set zakończył się wygraną gospodarzy w stosunku 25:22.