Impel Wrocław skorzystał z tzw. transferu medycznego i pozyskał nową libero Marię Stenzel. Zastąpi ona kontuzjowaną Agatę Sawicką, którą czeka dłuższa przerwa w grze.

Młoda libero wrocławskiej drużyny urodziła się w 1998 roku, a w tym sezonie broniła barw pierwszoligowego SMS-u PZPS Szczyrk. Jest reprezentantką Polski juniorek.

Wobec poważnej kontuzji Agaty Sawickiej mogliśmy dokonać transferu medycznego. Po części byliśmy przygotowani na taką sytuację dzięki działaniom scoutingowym, które prowadzimy. Obserwujemy wiele zawodniczek na różnych pozycjach, a wśród nich była właśnie libero Marysia Stenzel. Cieszę się, że tak utalentowana i perspektywiczna siatkarka dołączyła do naszego zespołu. Merry, jako libero reprezentacji Polski juniorek, świetnie wpisuje się w nasz system pracy jaki przyjęliśmy w Impelu – czyli rozwijanie i doskonalenie zawodniczek – mówi Marek Solarewicz, szkoleniowiec Impelu Wrocław.

Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, bo Agata Sawicka stanowiła nie tylko o wartości zespołu na boisku, ale była także siłą mentalną i napędową całej drużyny. Kontuzje to jednak część składowa sportu, a klub musi być i na tę sytuację gotowy. Z racji tego, że Agata była podstawową zawodniczką w większości meczów – mogliśmy skorzystać z opcji transferu medycznego. Dzisiaj możemy cieszyć się z zakontraktowania kolejnej młodej i zdolnej zawodniczki – Marysi Stenzel. Jestem przekonany, że libero szybko odnajdzie się w naszej młodej drużynie i przyniesie to wymierne korzyści dla całego zespołu – dodaje Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

W tech chwili klub czyni starania by zawodniczka mogła znaleźć się w składzie na sobotnie starcie z zespołem Enea PTPS Piła

Zobaczcie również: https://www.s-w-o.pl/orlen-liga-ogromny-pech-agaty-sawickiej/

źródło: IMPEL Wrocław