Biało-Czerwoni podtrzymali zwycięską passę zwycięstw w grupie C Mistrzostw Europy. Tym razem nasza drużyna w trzech partiach pokonała rywali z Danii. Choć nasi rywale próbowali, to jednak nie zdołali ugrać seta z naszą reprezentacją.

Polska – Dania 3:0 (25:23, 25:9, 25:20)

Nasza drużyna dość spokojnie weszła w mecz. Pozwoliliśmy Duńczykom wyjść na prowadzenie. Nie mieliśmy dobrej passy w ataku, który był wyłapywany przez blok rywali. Trzeba też przyznać, że nie wywieraliśmy na nich wystarczającej presji w zagrywce, a oni odwdzięczali się punktowymi akcjami. Gra Biało-Czerwonych pozostawiała wiele do życzenia. Gdy na zagrywce przy stanie 12:17 pojawił się Wilfredo Leon, wynik na tablicy zdecydowanie się poprawił. Nasz przyjmujący okazywał się bezlitosny w polu zagrywki, którą rozbijał obronę rywali. Niewątpliwie dało to impuls dla naszych zawodników, którzy w kolejnych akcjach zaprezentowali zdecydowanie lepszą grę. Choć do końca tej partii nie byliśmy w stanie wypracować sobie bezpieczniejszej przewagi, to jednak nie oddaliśmy naszym rywalom inicjatywy i pierwszy set padł naszym łupem.

Od początku drugiej partii zaczęliśmy gra zdecydowanie agresywniej. Praktycznie każda akcja po naszej stronie kończyła się zdobyczami punktowymi po naszej stronie. Duńczycy próbując nieco poprawić swoją sytuację. Okupili to jednak wieloma błędami. Nasza przewaga rosła błyskawicznie i bardzo szybko okazała się nieosiągalna dla zawodników po drugiej stronie siatki. W końcowym rozrachunku nie byli w stanie wywalczyć nawet dziesiątego punktu.

Duńczycy bardzo szybko starali się poprawić swoje nastroje. Od początku próbowali grać zarówno możliwie trudną dla nas zagrywką, jak i wykorzystywać swoje okazje  ataku. Od okolic dziesiątego punktu, to Polacy zaczęli grać więcej siatkówki w swoim stylu. Staraliśmy się kończyć swoje akcje w pierwszej akcji. W końcówce na nieco zbyt dużo pozwoliliśmy naszym rywalom, którzy do końca mogli mieć nadzieję na lepszy dla siebie wynik. Polacy jednak nie zamierzali im na to pozwolić i zakończyli mecz w trzech setach.

Polska: Popiwczak Jakub (L), Kurek Bartosz (12), Kłos Karol (7), Leon Venero Wilfredo (8), Śliwka Aleksander (5), Łomacz Grzegorz, Kochanowski Jakub (11) Oraz Kaczmarek Łukasz (4), Semeniuk Kamil (3), Zatorski Paweł (L), Fornal Tomasz (7)

Dania: Hjorth Nikolaj (L), Mikelsons Rasmus (5), Jacobsen Axel (1), Nielsen Rasmus Breuning (8), Uhrenholt Simon Tabermann (2), Jensen Mads Kyed (12), Madsen Oskar Kjerstein (9) Oraz Kjær Tobias Hougs (4), Hoff Mikkel, Andersen Simon Øster Ellegaard (1), Dahl Ulrik Bo (1), Larsen Axel Valdemar Juul

źródło: CEV, fot. Artur Stachniak