Biało-Czerwone odniosły zwycięstwo nad reprezentacją Belgii. Po raz kolejny nasza drużyna nie straciła żadnego seta, choć fragmentami nie było to łatwe zwycięstwo.

Belgia – Polska 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Podopieczne trenera Lavariniego bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację z Belgijkami. Wyszliśmy na boisko z ofensywnym nastawieniem. Od początku dobrze radziliśmy sobie zarówno w swoich punktowych akcjach jak i w kontrach. W okolicach trzynastego punktu nasza gra nieco się zacięła. Nasa drużyna miała chwilowe problemy z jakością swoich zagrań. Na szczęście przerwa wzięta przez naszego szkoleniowca przyniosła skutek i ponownie mogliśmy nieco zdystansować swoje rywalki. Falująca gra Polek utrzymała się również w okolicach dwudziestego punktu. Nasza przewaga zmalała do jedynie jednego oczka (19:25). Zaczynało robić się nerwowo, jednak w decydujących momentach to Biało-Czerwone zapisały punkty na swoim koncie, a w konsekwencji zatriumfowały.

Na początku drugiej partii powróciły nieco problemy z wczorajszego meczu. Trudno nam było kończyć zarówno swoje ataki, jak i wyprowadzać punktowe kontry. Dość szybko traciliśmy wypracowane przewagi, mając sporo problemów z poczynaniami na boisku. Nie było nam łatwo punktować do samego końca tego seta, jednak po raz kolejny w końcówce to Polki okazały się lepsze.

Wyrównana walka w trzeciej partii trwała dość długo. Żadnej z drużyn nie udawało się przechylić szali zwycięstwa, choć zdecydowanie mieliśmy sporo okazji, których nie wykorzystaliśmy. Biało-Czerwone wytrzymały nieco gorsze momenty, a zbliżając się do końcówki seta pokazały rywalkom zdecydowanie wyższy poziom gry w zagrywce i na siatce.

Belgia: Herbots Britt (21), Lemmens Nathalie (2), Van Gestel Celine (9), Janssens Marlies (3), Van De Vyver Jutta (1), Rampelberg Britt (L), Van Avermaet Silke (5) Oraz Martin Pauline (1), Krenicky Charlotte, Stragier Manon

Polska: Stenzel Maria (L), Korneluk Agnieszka (13), Stysiak Magdalena (16), Łukasik Martyna (7), Wołosz Joanna (1), Różański Olivia (11), Jurczyk Magdalena (8) Oraz Gałkowska Monika, Fedusio Monika (1), Szczygłowska Aleksandra, Wenerska Katarzyna, Pacak Joanna

źródło: CEV, fot. Artur Stachniak