Reprezentacja Polski pokonała rywalki z Węgier w swoim drugim meczu na Mistrzostwach Europy.

Węgry – Polska 1:3 (22:25, 12:25, 25:21, 16:25)

Biało-Czerwone od początku dzisiejszego meczu dobrze spisywały się w ataku, dokładając do tego skuteczne bloki. Węgierki nie zamierzały jednak zwieszać głów. Sprawiły nam sporo problemów w przyjęciu, co w dalszej części pierwszego seta miało znaczenie w kontekście końcowego wyniku. Nasza przewaga punktowa okazała się jednak wystarczająca, żeby dowieźć korzystny dla nas wynik do ostatniego gwizdka pierwszej partii.

Drugiego seta również bardzo dobrze otworzyliśmy. Mimo chwilowego zrywu Węgierek na początku seta, bardzo szybko zbudowaliśmy sobie ogromną przewagę. Z każdą akcją pokazywaliśmy zawodniczkom po przeciwnej stronie siatki, która z drużyn jest dziś lepsza. Zwycięskie akcje napędzały nasz zespół, który pewnie zmierzał do wywalczenia także drugiego seta.

Mocno przebudowany skład Biało-Czerwonych miały zdecydowanie większe problemy z przeciwstawieniem się nakręcającym się rywalkom. Siatkarki po przeciwnej stronie siatki zdecydowanie więcej miały pożytku ze swojej zagrywki oraz walki na siatce. Do końca tego seta mocno nakręcały się po skończonych akcjach i ostatecznie musieliśmy pogodzić się z przegraną w trzeciej partii.

Podrażnione nieoczekiwanym przebiegiem poprzedniego seta Polki, starały się „kąsać” swoje rywalki mocniejszymi atakami na siatce, jak również trudniejszą zagrywką. Na dystansie tego seta ponownie zbyt dużo było niedokładności po naszej stronie. Na szczęście nie wpłynęło to negatywnie na ostateczny wynik na tablicy. W jutrzejszym boju z Serbkami, trzeba będzie się zdecydowanie lepiej zaprezentować.

Składy drużyn:

Węgry: Tóth Fruzsina (L), Glemboczki Zóra (10), Nacsa-Pekárik Eszter Anna (10), Németh Anett (16), Kiss Gréta (16), Boskó Ágnes (4), Lászlop Alexandra (5) oraz Vezsenyi Adrienn, Török Kata, Berkó Liliána, Petőváry Panni (2), Kertész Petra (L)

Polska: Stenzel Maria (L), Korneluk Agnieszka (7), Stysiak Magdalena (18), Łukasik Martyna (5), Wołosz Joanna (2), Różański Olivia (19), Jurczyk Magdalena (2) oraz Witkowska Kamila (3), Gałkowska Monika (5), Fedusio Monika (10), Szczygłowska Aleksandra (L), Szlagowska Weronika (1), Wenerska Katarzyna, Pacak Joanna (4)

źródło: CEV, fot. Artur Stachniak