W fazie zasadniczej już wszystko stało się jasne. Dla drużyn, które uplasowały się wśród ośmiu najlepszych zespołów oznacza to walkę o Mistrzostwo Polski, natomiast dla pozostałych – rywalizację o miejsce w końcowej klasyfikacji Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2019/2020.

Drużyny zajmujące miejsca od pierwszego do ósmego stworzą pary ćwierćfinałowe zgodnie z zasadą 1-8, 2-7, 3-6 oraz 4-5. Rywalizacja o awans do półfinałów toczyć się będzie do dwóch wygranych meczów. Gospodarzem pierwszych meczów będą drużyny, które zostały sklasyfikowane wyżej po fazie zasadniczej. Poszczególne zespoły stworzą więc następujące pary ćwierćfinałowe:

Grupa Azoty Chemik Police – Enea PTPS Piła

Developres SkyRes Rzeszów –  BKS STAL Bielsko-Biała

ŁKS Commercecon Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź

Drużyny, które po fazie zasadniczej zajęły miejsca poza „ósemką” zagrają o wyższe miejsca na zakończenie sezonu. Ekipy z Kalisza i Radomia zmierzą się o dziewiątą lokatę. W tym wypadku zostanie rozegrany dwumecz, a gospodarzem pierwszego meczu będzie E.Leclerc Radomka Radom. Gdyby nie wyłonił on triumfatorek, oba zespoły rozegrają „złotego seta” na takich zasadach jak tie-break.

W walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zmierzą się Wisła Warszawa oraz #VolleyWrocław. Tym razem rywalizacja będzie się toczyć do trzech wygranych meczów. Gospodarzem pierwszego z nich będą wrocławianki. Przegrany w tej batalii opuści Ligę Siatkówki Kobiet i w przyszłym sezonie będzie miał prawo występów na pierwszoligowych boiskach.

źródło: LSK, fot. Artur Stachniak