Za nami ostatnie spotkanie w pierwszej fazie Ligi Narodów. Biało-Czerwone zgodnie z przewidywaniami w trzech partiach uporały się z ostatnimi w tabeli Koreankami. Nasze zawodniczki niezbyt dobrze weszły w ten mecz. Mieliśmy zbyt dużo niedokładności w przyjęciu, przez co nie mogliśmy się rozwinąć w ataku. Nasze rywalki także pięciokrotnie zapunktowały w polu zagrywki. W kolejnym secie zaczęliśmy jednak wracać do naszej gry, mocno uprzykrzając im  grę naszym blokiem. Poprawiliśmy się także w pozostałych elementach. W trzeciej odsłonie tego spotkania ponownie po naszej stronie było zbyt dużo niedokładności, które starały się wykorzystać gospodynie tego turnieju. Nie udało im się jednak realnie zagrozić zwycięstwu Biało-Czerwonych. Możemy się więc już szykować na emocje związane z turniejem finałowym w wykonaniu naszej drużyny!

Polska – Korea Płd. 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

Składy drużyn:

Polska: Agnieszka Korneluk (9), Magdalena Stysiak (16), Martyna Czyrniańska (8), Olivia Różański (7), Julia Nowicka (3), Magdalena Jurczyk (5), Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Monika Galkowska (4), Katarzyna Wenerska (1), Joanna Pacak (4)

Korea Płd.: Daeun Kim (13), Juah Lee (5), Dain Kim (1), Jungwon Moon (L), Dahyeon Lee (3), Jiyun Jeong (4), Sohwi Kang (12) oraz Jiwon Kim, Jeongah Park (2), Seungju Pyo (1), Jiyun Moon (1)

źródło: volleystation.com, fot. Artur Stachniak