Biało-Czerwone pewnie uporały się z Koreankami w swoim trzecim starciu w tegorocznej Lidze Narodów. Polki od początku dzisiejszej rywalizacji narzuciły swoje warunki i za wyjątkiem drugiej partii w pełni kontrolowały rywalizację.

Nasze reprezentantki rywalizację rozpoczęły od bardzo mocnego uderzenia. Były skuteczne na siatce, jak i w polu serwisowym. Nie pozwalały tym samym swoim rywalkom na wyprowadzanie skutecznych akcji. W drugiej partii walka znacząco się wyrównała. Nasze zawodniczki nie były w stanie aż tak łatwo umieszczać piłki w polu przeciwniczek. Koreanki poprawiły też swoją grę. Zaowocowało to wyrównaną partią, którą dopiero w końcówce zapisały na swoim koncie Biało-Czerwone. Trzecia partia ponownie ułożyła się pod dyktando naszych zawodniczek, które nie pozwoliły rywalkom się rozkręcić i w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia.

Korea Płd. – Polska 0:3 (9:25, 23:25, 11:25)

Składy drużyn:

Korea Płd.: Seonwoo Lee (4), Hoyoung Jong (3), Hanbi Lee (5), Hye Seon Yeum, Juah Lee (7), Jeongah Park, Ran Noh (L) oraz Heejin Kim (10), Haejin Park, Minkyoung Hwang

Polska: Monika Fedusio (9), Aleksandra Gryka (5), Joanna Wołosz (2), Olivia Różański (11), Klaudia Alagierska (8), Martyna Łukasik (1), Maria Stenzel (L) oraz Weronika Szlagowska (7), Kamila Witkowska (3), Katarzyna Wenerska (2), Zuzanna Górecka (1), Aleksandra Szczygłowska (L)

źródło, fot. FIVB