Grzegorz Bociek – atakujący Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Mariusz Wlazły – atakujący Trefla Gdańsk i mistrz świata z 2014 roku zostali Ambasadorami Fundacji Doliczony Czas, która wspiera finansowo terapie i rehabilitacje sportowców z różnych dziedzin sportowych.

Fundacja Doliczony Czas założona w styczniu 2019 roku przez byłego piłkarza Polonii Rafała Kośca, oficjalnie ogłasza swój start. Ideą fundacji jest wsparcie sportowców niesprawiedliwie dotkniętych przez los poprzez zaoferowanie im kompleksowej pomocy po ciężkich kontuzjach i urazach, a dodatkowo zapewnienie wsparcia ich rodzinom. Fundacja w minionych miesiącach zorganizowała wiele charytatywnych projektów, jednak wciąż pojawiają się kolejne plany do realizacji. Fundacja Doliczony Czas zyskuje też kolejnych przyjaciół ze świata sportu, którzy wspierają jej działania.

Skąd pomysł na Doliczony Czas? Rafał Kosiec był u szczytu piłkarskiej kariery, kiedy uległ poważnemu wypadkowi, który przekreślił jego marzenia. Wbrew wszelkim diagnozom na brak odzyskania władzy nad ciałem obudził w sobie wojownika. Dziś dzieli się swoją historią dając nadzieję tym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

Życie jest jak sport. W trakcie walki o zwycięstwo, czyli osobiste szczęście i satysfakcję, warto spojrzeć na innych. Wszyscy powinniśmy grać w jednej drużynie i pomagać sobie nawzajem pamiętając, że zwycięstwo to nie wszystko, a każdy kolejny dzień w zdrowiu i szczęściu nie ma ceny – mówi Rafał Kosiec, prezes i założyciel Fundacji.

Czym się zajmujemy? Fundacja Doliczony Czas wspiera finansowo terapie i rehabilitacje sportowców z różnych dziedzin sportowych. Dzięki współpracy z ekspertami zapewnia również profesjonalne wsparcie  medyczne, psychologiczne, prawne oraz logistyczne. Oprócz tego promuje wśród swojej społeczności wartości związane z etyką sportu.

Do tej pory Fundacja Doliczony Czas pomogła już kilku potrzebującym. Do największych sukcesów fundacji należy akcja Fortuna za Gole, dzięki której  udało się sfinansować operację Karolowi Hodowanemu oraz uzyskać wsparcie finansowe dla Łukasza Derbicha. Fundacji udało się również zorganizować zbiórki na zakup sprzętu specjalistycznego dla dzieci Jakuba Kowalskiego oraz pomóc w rehabilitacji Ryszarda   Szurkowskiego. Obecnie Fundacja Doliczony Czas prowadzi zbiórki dla Sebastiana Ocimka oraz Dawida Morawca. Fundacja wsparła też ważne cele wykraczające poza indywidualną pomoc konkretnym podopiecznym. Do takich należy zbiórka dla szpitala Centrum Zdrowia Dziecka na rzecz walki z wirusem COVID-19.

Fundację wspierają polscy sportowcy różnych dyscyplin. Wśród oficjalnych ambasadorów jest: Ewa Brodnicka, Czesław Lang, Mariusz Wlazły i Grzegorz Bociek.

– Chcemy pomagać sportowcom po ciężkich chorobach i kontuzjach. Ja sam jestem najlepszym przykładem tego, żeby nie skreślać ludzi. Mam za sobą operację kolana, a w nim dwie śruby. Do tego za mną dwie operacje pleców i cztery implanty. Za mną również walka z nowotworem ziarnicy złośliwej. Dzięki wsparciu wielu ludzi wróciłem do zdrowia, do zawodowego sportu i dalej gram w siatkówkę – wyznał Grzegorz Bociek, atakujący Aluron CMC Warta Zawiercie i Ambasador Fundacji Doliczony Czas.

I dodał – Rafała poznałem podczas rehabilitacji w Łodzi. Od razu poczułem, że z taką właśnie osobą chcę współpracować i pomagać innym powrócić do zdrowia.

Rola ambasadorów jest ogromna i nie sposób jej nie docenić. Niemniej jednak bez darczyńców wspierających fundację nie udałoby się zrealizować projektów. Każdy fan sportu doskonale wie, że wsparcie publiczności dodaje skrzydeł, a w “doliczonym czasie” wszystko jest możliwe.

Więcej informacji o Fundacji Doliczony Czas: https://doliczonyczas.org/ 

inf.prasowa