W trzecich ćwierćfinałach faworyci nie pozostawili wątpliwości co do tego, kto powinien zagrać w kolejnej rundzie. Diatec Trentino i Sir Safety Conad Perugia pokonali swoich rywali w trzech setach i dołączyli do grona półfinalistów. Z kolei zespół Damiana Domagały awansował do kolejnej fazy rozgrywek o 5. miejsce.

W sobotni wieczór wicemistrzowie Włoch podejmowali drugi raz zespół z Werony. Poprzednie dwa starcia tych drużyn kończyły się dopiero po pięciu setach, ale tym razem było inaczej. Siatkarze z Trydentu przejęli inicjatywę na początku spotkania i kontrolowali jego przebieg. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia w tym meczu nie potrafili zagrać na tyle dobrze, żeby nawiązać wyrównaną grę z gospodarzami i tym samym pożegnali się z marzeniami o półfinale. Miejscowi bardzo dobrze zaprezentowali się w polu serwisowym (10 asów). Najwięcej punktów bezpośrednio zza linii 9. metra zdobył Uros Kovacevic (4). Serb punktował także 12 razy skutecznym atakiem i 2 razy blokiem. Dobrze zaprezentował się także Filippo Lanza, który został wybrany MVP tego spotkania. Włoch uzyskał dość wysoką skuteczność w ofensywie – 69%. Wśród przyjezdnych najlepiej punktował Stephen Maar, który zapisał na swoim koncie 15 „oczek”.

Z marzeniami o grze w kolejnym etapie pożegnali się także siatkarze z Rawenny. Fabio Soli kilka dni temu cieszył się z awansu swoich podopiecznych do finału Challenge Cup, ale dzisiaj nie mógł być już zadowolony z ich występu. Block Devils kontrolowali przebieg całego spotkania i nie dali żadnych szans rywalom na wygranie chociażby seta. Najlepiej z drużyny gospodarzy zaprezentował się Aleksandar Atanasijevic (MVP spotkania). Atakujący zapisał na swoim konie 20 punktów przy wysokiej skuteczności w ataku (69%). Wśród gości najwięcej punktów zdobył Nicolas Marechal (15).

W trzecim spotkaniu pomiędzy zespołami z Vibo Valentii i Sory lepsza była drużyna Damiana Domagały. Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia wygrała decydujący pojedynek po tie-breaku. Biosi Indexa Sora prowadziła już 2:0, ale gospodarze od trzeciej partii zagrali lepiej i doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Francois Lecat, ktory punktował 19 razy. Swoją szansę w tym meczu dostał Damian Domagała, który od trzeciej odsłony zastąpił Benjamina Patcha. Polak nie zaprezentował się jednak najlepiej – skończył zaledwie 3 ataki z 15 (20%), a także dorzucił punkt blokiem i zagrywką. W zespole gości 29 „oczek” zapisał na swoim koncie Rasmus Nielsen, ale to nie wystarczyło drużynie Mario Barbierego do zwycięstwa.

Wyniki trzecich meczów ćwierćfinałowych (do 2 zwycięstw):

Diatec Trentino – Calzedonia Verona 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)
Stan rywalizacji: 2:1 dla Diatec Trentino

Sir Safety Conad Perugia – Bunge Ravenna 3:0 (25:19, 25:18, 25:23)
Stan rywalizacji: 2:1 dla Sir Safety Conad Perugii

Wynik trzeciego meczu rundy Play Off Challenge (do 2 zwycięstw):

Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia – Biosi Indexa Sora 3:2 (17:25, 20:25, 25:18, 25:16, 15:12)

Gi Group Monza – Wixo LPR Piacenza

Pierwsze mecze półfinałowe rozegrane zostaną w dniach 28-29 marca, a spotkania 1/4 rozgrywek o 5. miejsce w przyszły weekend (31 marca – 1 kwietnia).