Radomski przedstawiciel TAURON Ligi poinformował, że z dniem dzisiejszym za porozumieniem stron został rozwiązany kontrakt z dotychczasowym szkoleniowcem MOYA Radomki Radom. Jego następcą został dotychczasowy drugi trener – Jakub Głuszak. 

Włoski szkoleniowiec objął radomską drużynę przed startem obecnego sezonu. Trzeba jednak przyznać, że od początku ligowych zmagań poziom gry i forma zawodniczek nie napawała optymizmem sympatyków Radomki. Odzwierciedla to aktualna pozycja drużyny w ligowym zestawieniu. Radomianki zajmują bowiem dopiero szóstą lokatę, tracąc aż dziesięć punktów do poprzedzających je Budowlanych. Biorąc pod uwagę obecny skład MOYA Radomki Radom, oparty na doświadczonych reprezentantkach, nie dziwi więc ten ruch.

– Przed sezonem, budując drużynę zakładaliśmy trochę inny wynik niż ten obecny. Zdajemy sobie sprawę, że na miejsce w tabeli, na mecze, na wygrane składa się wiele czynników i wszystko to analizujemy. Nie mniej jednak wspólnie doszliśmy do wniosku, że ta obrana droga się nie sprawdza i osiągane wyniki nie zadowalają zarówno nas jak i sztabu, zawodniczek czy kibiców. Dlatego zdecydowaliśmy, że nasze drogi rozejdą się właśnie w tym momencie sezonu. – powiedział Thomas Renard-Chardin, Prezes Radomka S.A. – Pragniemy podziękować Trenerowi Stefano Micoliemu za wykonaną pracę, za czas spędzony w Radomiu, za jego wkład w Radomkę. Życzymy mu samych sukcesów i powodzenia w kolejnych krokach jego zawodowej kariery. – dodaje prezes radomskiego klubu.

W kolejnym meczu Radomka zmierzy się na wyjeździe z policzankami. Nie będą więc miały łatwego zadania na wzbogacenie ligowego dorobku.

Klub przy okazji dziękuje byłemu już trenerowi za dotychczasową współpracę i życzy powodzenia w dalszej zawodowej karierze.

źródło: MOYA Radomka Radom, fot. Artur Stachniak