PlusLiga

PlusLiga: Jastrzębianie nie składają broni i wygrywają w Gdyni

Gdynia Arena nie okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Trefla Gdańsk. Podopieczni Andrei Anastasiego w czterech setach przegrali rewanżowe spotkanie ćwierćfinału PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Gdańszczanie zaczęli jednak nieźle, bo po wyrównanej walce wygrali pierwszą partię 25:23. W drugiej odsłonie również mieli swoje szanse, ale po grze na przewagi padła ona łupem jastrzębian. Jak się okazało,

[ Read More ]

PlusLiga: Katowiczanie zwyciężają walkę o 11. lokatę!

Zawodnicy GKS-u Katowice po raz drugi okazali się lepsi od Stoczni Szczecin i to oni zajęli jedenaste miejsce na zakończenie sezonu ligowego. W przeciwieństwie do pierwszego meczu, gdzie o zwycięstwie zadecydował dopiero tie brak, dziś nie oddali swoim rywalom żadnego seta. Dzięki temu w lepszych humorach zakończyli sezon.

PlusLiga: Przedłużona rywalizacja w Rzeszowie

W drugim meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Indykpolem AZS-em Olsztyn lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli w czterech setach i tym samym doprowadzili do remisu w rywalizacji o półfinał. Decydujące spotkanie odbędzie się już jutro o godz. 14.45, ponownie na Podpromiu.

Transfery: Zmiany w ONICO Warszawa

Z dniem 18 kwietnia 2018 roku funkcję Prezesa Zarządu ONICO Warszawa S.A. przestała pełnić Jolanta Dolecka. Dotychczasowa Prezes pozostanie w Klubie i będzie aktywnie wspierać jego działalność jako Członek Rady Nadzorczej.

PlusLiga: MKS Będzin bliżej 13. miejsca

Łuczniczka Bydgoszcz przegrała we własnej hali z MKS-em Będzin. To oznacza, że bliżej zajęcia 13. miejsca jest drużyna Gido Vermeulena. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 17.00. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a przegrany będzie skazany na walkę w barażach.

Transfery: Robert Taht przenosi się do ligi tureckiej

Robert Taht opuszcza Cuprum Lubin. 24-letni przyjmujący od nowego sezonu będzie siatkarzem tureckiego Arkasu Izmir. Estończyk trafił do Cuprum przed sezonem 2015/2016 i był to pierwszy zagraniczny klub w jego karierze. Przyjmujący stał się jedną z kluczowych postaci zespołu z Lubina, z którym zajmował kolejno piąte i szóste miejsce w PlusLidze. Obecnie podopieczni Patricka Duflosa

PlusLiga: Trefl Gdańsk bliżej półfinału

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Treflem Gdańsk to podopieczni Andrei Anastasiego odnieśli zwycięstwo i są jedną nogą w półfinale. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w Gdynia Arena w sobotę o godz. 20.00. Przy ewentualnym remisie kolejne starcie odbędzie się dzień później.

PlusLiga: ONICO bliżej “siódemki”

Cuprum Lubin przegrał z ONICO Warszawa w pierwszym meczu o 7. miejsce w sezonie 2017/2018. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Guillaume Samica. Drugie spotkanie obu ekip odbędzie 23. kwietnia w Warszawie o godzinie 20.00. Jeśli wtedy wygrają goście, to zostanie rozegrany złoty set.