Drużyna z Radomia będzie miała nowego szkoleniowca. Z dniem dzisiejszym z funkcją pierwszego szkoleniowca rozstał się dotychczasowy trener Robert Prygiel.

Zarówno siatkarze jak i kibice radomskiej drużyny nie mają powodów do radości. Czarni dość słabo spisują się w ligowych rozgrywkach. Pod informacjami o kolejnych porażkach można było przeczytać wiele komentarzy niezadowolonych kibiców. Obecnie Czarni zajmują dziesiątą lokatę w ligowej tabeli. Ostatecznie wczorajsza przegrana z kędzierzynami przelała czarę goryczy. Umowa z trenerem została rozwiązana za porozumieniem stron. Funkcję pierwszego szkoleniowca przejmie dotychczasowy asystent Roberta Prygla – Dima Skoryy.

Bardzo dziękuję Robertowi za to co zrobił przez wiele lat w Klubie zarówno jako zawodnik, grający trener a w ostatnich latach trener w rozgrywkach PlusLigi. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony Klubu i kibiców. Jako trener, szybko się rozwijał i nabierał doświadczenia, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym wiernym kibicem „Czarnych” i zawsze tak będziemy go w Klubie traktować. Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości Robert będzie mógł jeszcze nie raz pomóc naszemu Klubowi na wielu płaszczyznach. Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Cerrad Enea Czarnych Radom jest realizacja celów sportowych. Wspólnie z Robertem uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera może wpłynąć na zmianę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydującej fazy rozgrywek PlusLigi w obecnym sezonie – powiedział Wojciech Stępień, prezes WKS Czarni Radom S.A.

Dziękuję za dotychczasową współpracę drużynie z całym sztabem szkoleniowym, władzom Klubu i oczywiście Sponsorom bez których siatkówka na poziomie ekstraklasy w Radomiu nie mogłaby się rozwijać. Na szczególne podziękowanie zasługują również sektorowi kibice, którzy do końca potrafili w niekonwencjonalny sposób okazywać swoje wsparcie dla całej drużyny. Drużynie i nowemu trenerowi który mnie zastąpi życzę powodzenia i sportowych sukcesów. – dodał ustępujący trener Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel.

źródło: Cerrad Enea Czarni Radom, fot. Artur Stachniak