Zostały wprowadzone duże zmiany w przyszłorocznej edycji LŚ!

Zostały dziś przyjęte propozycje zmian w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Liczba uczestników wzrośnie  z 28 do 32 krajów. Pozostałe zmiany przedstawiamy poniżej.

Drużyny zostaną podzielona na dwie grupy po 12 zespołów i jedną składającą się z ośmiu reprezentacji.

Z uwagi na Igrzyska Olimpijskie wszystkie mecze zostaną rozegrane w zaledwie 5 tygodni (pomiędzy 17 czerwca, a 17 lipca 2016 roku). Spotkania Rundy Interkontynentalnej grup 1 i 2 potrwają 3 tygodnie (do 3 lipca), a grupy 3 o tydzień krócej. Turnieje finałowych czwórek (trzy najlepsze zespoły plus gospodarze) grup 2 i 3 odbędą się odpowiednio w dniach 1-3 i 9-10 lipca.

LŚ 2016 - kalendarz

 

W finałach I dywizji zagra 6 reprezentacji (5 najlepszych drużyn po Fazie Interkontynentalnej oraz gospodarz turnieju). Drużyny będą podzielone na dwie grupy po 3 zespoły. Mecze w grupach rozegrane zostaną na zasadzie każdy z każdym. Potem odbędą się półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Gospodarze turniejów finałowych  jak również skład grupy 3. zostaną potwierdzone i ogłoszone w późniejszym terminie. Znamy już natomisat skład dwóch grup.

Grupa 1 to 12 najlepszych zespołów z tegorocznej Ligi Światowej: Francja (zwycięzcy LŚ 2015), Serbia (srebrni medaliści), Stany Zjednoczone (trzecie miejsce), Polska, Brazylia, Włochy, Iran, Australia, Rosja, Bułgaria oraz Argentyna.

 

LŚ 2016 - I dywizja
*Na żółto zaznaczono gospodarzy grup/turniejów

 

Grupa 2 składać będzie się z 12 drużyn, które w tegorocznej Lidze Światowej zajęły miejsca 13 – 24. Są to: Japonia, Holandia, Kanada, Finlandia, Czechy, Kuba, Korea, Portugalia, Egipt, Turcja, Słowacja oraz Chiny. Cztery ostatnie z wymienionych to najlepsze zespoły III dywizji LŚ 2015, w tym zwycięzcy tej grupy – Egipt.

LŚ 2016 - II dywizja

Facebook Comments