Trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki, podał nazwiska zawodniczek, które wezmą udział w zgrupowaniu poprzedzającym zbliżające się Mistrzostwa Europy. Zgrupowanie rozpocznie się w czwartek 12 sierpnia w Bułgarii i potrwa do rozpoczęcia turnieju.

Zgodnie z regułami CEV szkoleniowcy mogą dokonywać korekt w składach na dzień przed rozpoczęciem turnieju. Mistrzostwa odbędą się w Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii.

Polki fazę grupową zagrają w bułgarskim Płowdiw. Biało-czerwone rywalizację rozpoczną 19 sierpnia starciem z Niemkami. Następnie czekają je mecze z Greczynkami (20 sierpnia), Czeszkami (21 sierpnia), Hiszpankami (23 sierpnia) oraz Bułgarkami (25 sierpnia). Spotkania 1/8 finału zaplanowane są 28, 29 i 30 sierpnia. Ćwierćfinały 31 sierpnia i 1 września. Te fazy odbędą się Bułgarii i Serbii. Potyczki półfinałowe oraz o medale rozegrane zostaną w Belgradzie.

Skład reprezentacji Polski kobiet na zgrupowanie przed CEV Mistrzostwami Europy 2021:
rozgrywające: Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska
przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber, Martyna Łukasik (przyjmująca/atakująca), Magdalena Stysiak (przyjmująca/atakująca)
atakująca: Malwina Smarzek
środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marta Pol
libero: Monika Jagła, Maria Stenzel

Sztab trenerski i medyczny:
Jacek Nawrocki – trener
Waldemar Kawka – asystent trenera
Przemysław Kawka – trener współpracujący
Radosław Wodziński – trener współpracujący
Łukasz Zarębkiewicz – trener przygotowania motorycznego
Artur Pacek – trener przygotowania fizycznego
Krzysztof Zając – lekarz
Łukasz Witczak – fizjoterapeuta
Bartosz Hołobut – fizjoterapeuta

źródło: pzps.pl/foto:FIVB