Dziś poznaliśmy gospodarza Final Six Ligi Światowej 2017. Turniej finałowy odbędzie się w Brazylii w dniach 4-8 lipca i rozegrany zostanie…na stadionie piłkarskim w Kurytybie!

To już drugi raz, gdy główny turniej FIVB rozegrany zostanie na stadionie. Po wielkim sukcesie, który odniósł mecz otwarcia mistrzostw świata 2014 na warszawskim Stadionie Narodowym, przyszła kolej na Final Six w brazylijskiej Kurytybie. Najlepsze ekipy Ligi Światowej będą rywalizować na obiekcie, na którym na co dzień występuje piłkarska drużyna Clube Atlético Paranaense. Na Arena da Baixada, która w 2014 roku gościła mundial w piłce nożnej, może zasiąść ponad 40 tysięcy kibiców.

Finały Ligi Światowej odbędą się w Brazylii już po raz szósty. W Kraju Kawy o zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach rywalizowano wcześniej w Sao Paulo (1993) Rio De Janeiro (1995, 2008, 2015) i Belo Horizonte (2002).

Warto przypomnieć, że mecze “Światówki” pod gołym niebem były rozgrywane także na włoskim obiekcie Foro Italico w 2014 i 2015 roku. W Rzymie trzy lata temu miała okazje wystąpić reprezentacja Polski, która uległa gospodarzom 1:3, a spotkanie obserwowało z trybun 11 tysięcy fanów.

W tegorocznej edycji Ligi Światowej weźmie udział 36 reprezentacji podzielonych na trzy dywizje po 12 zespołów. Rywalizacja o Final Six będzie się toczyć w serii turniejów, a o medale w Kurytybie powalczy sześć najlepszych ekip I dywizji. TUTAJ znajdziecie terminarz grupowych spotkań Polaków.

źródło: fivb.com