Znamy już ustalenia jakie zostały poczynione na niedawnej konferencji prezesów klubów rywalizujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polce z władzami Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Uczestnicy konferencji zgodnie uzgodnili, jak będzie przebiegała dalsza część sezonu zarówno PlusLigi jak i TAURON Ligi. Ustalili na niej by w sytuacji gdy daną drużynę w danym momencie rywalizacji z rywalizacji wykluczy obecność w jej szeregach koronawirusa, pozostałe zespoły uzgadniały przyspieszone terminy i rozgrywały mecze awansem.

Przede wszystkim wszyscy pokazują olbrzymią determinację, by grać i być bezpiecznymi maksymalnie jak to możliwe – podkreśla Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Wspólnie ustaliliśmy, by w przypadku przekładania meczów z powodu zakażenia koronawirusem, będziemy się starali grać inne mecze awansem, by nie tracić rytmu i możliwych transmisji telewizyjnych. Chcemy grać i starać się zachowywać odpowiedzialnie – dodaje prezes.

W trakcie spotkania poruszono również kwestię testów metodą RT-PCR. Rozmawiano o sposobach poprawienia ich dostępności oraz szybkości ich wykonywania i dostarczania wyników testów. Przedstawiciele klubów dotkniętych zakażeniami przedstawili jakie działania zostały podjęte w ich wypadku. Rozmawiano również o możliwych scenariuszach w przypadku wzrostu liczby zakażeń.

Przede wszystkim, w naszej drużynie wprowadziliśmy wszystkie zalecenia i do sprawy koronawirus podchodzimy bardzo poważnie – mówi Paweł Frankowski, prezes Grupy Azoty Chemika Police. – Zgodziliśmy się także ze wszystkimi prezesami, że warto rozgrywać mecze awansem, trzeba tylko to wszystko odpowiednio skoordynować. Liczę, że to się uda i będziemy mogli jak najczęściej grać dla naszych kibiców – dodaje prezes Frankowski.

Podjęto również deklarację, że wprowadzenie strefy „0” w trakcie meczów nie ma na celu ograniczenia liczby kibiców, lub też całkowitego zrezygnowania z ich udziału podczas wydarzeń siatkarskich.

źródło: TAURON Liga, fot. Krawczyk.photo