Trwa budowa składu Legionovii na nowy sezon. Do ekipy trenera Piotra Olenderka dołączyły utalentowane juniorki LTS, reprezentantki Polski: Zuzanna Górecka i Aleksandra Gryka. Z drużyną żegnają się Klaudia Alagierska i Anna Korabiec.

Zawodniczki, które w przyszłym sezonie dołączoną do drużyny z Legionowa  to siatkarki wyróżniające się w ostatnich latach na młodzieżowych parkietach. Stanowią ważne filary ekipy reprezentacji Polski juniorek, a w ostatnim czasie obie zostały powołane do seniorskiej kadry przez trenera Jacka Nawrockiego. Obie przeniosą się do Legionowa ze Szczyrku, gdzie uczyły się w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Cieszymy się, że Zuzanna i Aleksandra zdecydowały się na dalszy rozwój właśnie w Legionowie.  Od paru sezonów dały się poznać jako ogromne talenty, lecz przede wszystkim: tytani pracy. Obie zawodniczki wyróżniają się w polskiej siatkówce młodzieżowej i nic dziwnego, że zainteresowały się nimi najsilniejsze polskie kluby. Tym większa jest nasza radość, że obie postawiły na Legionovię – powiedział członek Zarządu Legionovii i Prezes LTS-u Konrad Ciejka.

Mierząca 183 cm wzrostu przyjmująca Zuzanna Górecka (rok urodzenia 2000) pochodzi z Radomia. Na tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek (podobnie, jak rok wcześniej na Mistrzostwach Polski Kadetek) została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką turnieju, zaś w 2016 była najlepszą przyjmującą MPK.

Dla mnie wybór Legionovii Legionowo jako klubu, w którym rozpocznę swoją seniorską karierę, był czymś naturalnym – mówi Górecka – Mimo, iż pochodzę z Radomia i tam zaczynałam z siatkówką dziecięcą,  to jednak czuję się niejako wychowanką Legionovii, gdyż tu rozpoczęłam swoją prawdziwą przygodę z siatkówka młodzieżową. Trenerzy, jak i Zarząd Klubu tworzą fantastyczną atmosferę oraz stwarzają bardzo dobre warunki do rozwoju sportowego. To z Legionovią zdobyłam już trzy razy Mistrzostwo Polski Juniorek oraz dwa  razy Mistrzostwo Polski Kadetek. Uważam, że do tych sukcesów dołożyłam swoją grą małą cegiełkę. W Legionowie dano mi szansę zaistnieć na ogólnopolskich arenach w rozgrywkach młodzieżowych, za co jestem bardzo wdzięczna. Dlatego w tym kubie chcę rozpocząć profesjonalną przygodę z siatkówką, gdyż tu obdarzono mnie zaufaniem, a ja za to chcę odwdzięczyć się swoja dobrą  postawą na treningach oraz meczach. Mam nadzieję, że wyniosę jak najwięcej ze współpracy ze sztabem trenerskim oraz starszymi koleżankami, z którymi będę trenowała i grała. Przykłady kilku starszych koleżanek świadczą, że Legionovia jest bardzo dobra przepustką do startu i dalszego rozwoju siatkarskiego w największych klubach w Polsce i za granicą. Ja uwielbiam grać dla kibiców, a tych Legionovia ma wspaniałych. Już nie mogę doczekać się chwili, kiedy wspólnie – oni na trybunach a my na boisku – będziemy razem tworzyć wspaniałe siatkarskie widowiska.

Środkowa Aleksandra Gryka (rocznik 2000) mierzy 190 cm wzrostu i pochodzi z Piaseczna. Podobnie, jak Górecka,  często zdobywała nagrody indywidualne: została wybrana najlepszą blokującą Mistrzostw Polski Juniorek 2018 i Mistrzostw Polski Kadetek 2017.

Cieszę się, że mogę kontynuować reprezentowanie barw Legionovii. Przyszły sezon będzie pełen wyzwań, ale jestem pewna, że damy z siebie wszystko – powiedziała środkowa.

Coś się zaczyna, a coś kończy. Legionowską ekipę opuszczają środkowa Klaudia Alagierska i libero Anna Korabiec, które znalazły się w kręgu zainteresowań czołowych polskich klubów.

 

źródło: legionovia.pl