Z Jastrzębskim Węglem pożegnał się jeden ze środkowych, Grzegorz Kosok. Jednocześnie klub zakontraktował nowego zawodnika.

Miejsce Grzegorza Kosoka zajmie w Jastrzębskim Węglu Piotr Hain. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał STS Victorii Lubliniec, skład trafił do Delic-Polu Norwid Częstochowa. Następnie został objęty szkoleniem centralnym w SMS PZPS Spała. Na parkietach PlusLigi kojarzony jest jednak głównie z Indykpolem AZS Olsztyn, w którym spędził ostatnich pięć lat. Jako zawodnik tego klubu został powołany do kadry Polski na Uniwersjadę w Kazaniu, gdzie wraz z kolegami z drużyny wywalczył srebrny medal.

Teraz będzie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Dlaczego zdecydował się na taki krok w swojej karierze? – Jest to podyktowane dalszą chęcią rozwoju w klubie, który jest lepiej zorganizowany i grający o wyższe cele, niż mój poprzedni klub. W Olsztynie spędziłem pięć lat i było to najlepsze pięć lat mojego życia. Mam nadzieję, że tak samo będę mógł powiedzieć o Jastrzębskim Węglu – mówi Piotr Hain.

– Cieszę się, że Piotr będzie częścią naszego zespołu. Mam nadzieję, że dobrze wkomponuje się w nową drużynę Jastrzębskiego Węgla – mówi Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.