Dziś mija rok od historycznej chwili dla Polskiej Siatkówki. Dokładnie 21 września 2014 roku reprezentacja Polski sięgnęła po Mistrzostwo Świata!

fot. poland2014.fivb.org

Biało-czerwoni po historycznym turnieju rozgrywanym w Polsce po raz drugi w swojej historii, a pierwszy w wolnej Polsce, zostali najlepszą drużyną świata. Ta piękna historia miała swój początek na Stadionie Narodowym, gdzie przy dopingu dziesiątek tysięcy kibiców nasza reprezentacja zwycięstwem z Serbią zainaugurowała polski Mundial. Przez kolejne dni biało-czerwoni dostarczali nam niezapomnianych emocji, a nasi najlepsi na świecie kibice wspierali ich od pierwszej do ostatniej piłki.

Atmosferę tych mistrzostw dało się poczuć nie tylko w miastach, w których rozgrywane były mecze, lecz w całym kraju. Każdy mecz Polaków był dla wszystkich fanów siatkówki wielkim świętem. Dziesiątki tysięcy kibiców na halach i strefach kibica, a miliony przed telewizorami wspierało naszą reprezentację w drodze do tego historycznego sukcesu. Dokładnie rok temu cała siatkarska rodzina oszalała z radości, kiedy to biało – czerwoni w pięknym stylu pokonali 3:1 niezwykle utytułowaną kadrę Brazylii.

Świętowaniu tego wieczoru nie było końca. Do dziś wszyscy sympatycy siatkówki z wielkim sentymentem i radością wspominają tamte historyczne chwile.