We wczorajszym spotkaniu reprezentacja Argentyny pokonała po ciężkim meczu Belgów. Argentyńczycy stanęli na najniższy podium finału II dywizji tegorocznej Ligi Światowej. Poniżej prezentujemy zapis konferencji. Zapraszamy!

fot.: cev.lu

 

Dominique Baeyens trener Belgii:  Argentyna zasłużył to zwycięstwo. Gdy przegrywasz 2-3 zawsze jest to frustrujące. Przyjechaliśmy z mnóstwem oczekiwań i wielkimi ambicjami. Zakończyliśmy ten turniej jako czwarta drużyna i to jest rozczarowujące. Może za kilka dni zmienimy nasz tok myślenia, ale teraz to jest dla nas dużym rozczarowaniem.

Sam Deroo, kapitan Belgii: Po pierwszym secie zareagowaliśmy dobrze. Po tak wielu frustracjach graliśmy przyjemną grę. Niestety, tiebreak zaczął się dla nas bardzo źle i koniec końców przegraliśmy to spotkanie. Szkoda, ale taka jest siatkówka.

Julio Velasco, trener Argentyny: To był bardzo wyważony mecz. Może moglibyśmy zrobić coś więcej w polu serwisowym, ale Belgia bronił bardzo dobrze. To był trudny mecz. Belgowie grali bardzo dobrze. Dla nas to było trudne wrócić do gry po wczorajszej porażce, ale to było dla nas ważne psychologicznie, aby wygrać.

Javier Filardi, kapitan Argentyny: Gratulacje dla bułgarskich gospodarzy za doskonałe warunki w Warnie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z brązu, ale trzeba dużo pracować, aby być wśród najlepszych.