ZAKSA S.A. i MMKS Kędzierzyn-Koźle będą wspólnie kształcić młodych siatkarzy. W czwartek 18 czerwca 2015r. oba kluby podpisały umowę o współpracy. 

Na bazie podpisanej umowy, kontrakty sportowe podpisali: Korneliusz Banach, który wejdzie w skład pierwszego zespołu ZAKSY i zagra na pozycji drugiego libero oraz Kamil Semeniuk, zawodnik Młodej Ligi i szerokiego składu ZAKSY, wychowanek MMKS Kędzierzyn-Koźle.
Nowi zawodnicy w ZAKSIE to jednak dopiero początek współpracy. W myśl zapisów podpisanej umowy oba kluby będą odpowiedzialne merytorycznie i finansowo za rozwój zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle. Sztab szkoleniowy ZAKSY będzie wspierał programy treningowe i cały cykl kształcenia młodzieży. ZAKSA będzie miała możliwość pozyskiwania zawodników do Młodej Ligi oraz do podstawowej drużyny ZAKSY.

– To ogromny atut i możliwość kształcenia i wychowywania zawodników „od podstaw”. To właśnie w gronie siatkarskim powinniśmy walczyć o budowanie pomostów pomiędzy kolejnymi szczeblami edukacji i gry w siatkówkę, budować jej przyszłość i wykorzystywać potencjał – podkreśla Mirosław Ptasiński, prezes zarządu ZAKSA i przypomina, że ZAKSA już nie raz pokazała jak ważni są dla niej młodzi zawodnicy – Młoda ZAKSA stanowi bezpośrednie zaplecze kadrowe seniorskiej drużyny ZAKSY. Jej zawodnicy pod nieobecność zawodników z pierwszego składu powoływani są do podstawowej drużyny. To właśnie im ZAKSA zawdzięcza między innymi tegoroczną wygraną w pucharze CEV z utytułowanym Arkasem Izmir – dodaje Ptasiński.