Jak co roku przed startem sezonu ligowego rozegrany zostanie Memoriał Arkadiusza Gołasia. Trzynasta edycja tego turnieju po raz kolejny odbędzie się w Murowanej Goślinie.

W tym roku skład turnieju upamiętniającego wybitnego środkowego zasilą: finalista siatkarskiej Ligi Mistrzów – Berlin Recycling Volleys, brązowy medalista minionego sezonu PlusLigi – Jastrzębski Węgiel, ONICO Warszawa, prowadzona przez Stephana Antigę oraz GKS Katowice, występujący pod wodzą Piotra Gruszki.

Kolejny memoriał to nowe emocje i drużyny. Spośród zaproszonych zespołów tylko Jastrzębski Węgiel występował wcześniej w Murowanej Goślinie (w 2015 roku wygrał turniej). To zresztą dzięki jego rekomendacji kibice obejrzą w akcji ekipę z Berlina, powadzoną przez Australijczyka Luke’a Reynoldsa. – Z zainteresowaniem kibiców spotkał się także występ stołecznego klubu ONICO, który po pozyskaniu sponsora stał się jednym z faworytów PlusLigi – mówi Anna Sumelka, organizatorka kolejnych edycji Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Wydarzenie to będzie nie tylko świętem siatkówki na najwyższym poziomie. Towarzyszyć mu będą: aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na potrzebujące dzieci z terenu gminy. Dzień wcześniej, 22 września, odbędą się także warsztaty siatkarskie dla dzieci z Murowanej Gośliny. Co roku setka młodych pasjonatów siatkówki ma okazję odbyć trening prowadzony przez słynnych graczy. W tym roku miłością do siatkówki będą zarażać goślińskich uczniów zawodnicy drużyny Jastrzębskiego Węgla.

Ceny biletów na turniej kształtują się następująco:

  • bilet jednodniowy (sobota): 35 zł normalny, 25 zł ulgowy
  • bilet jednodniowy (niedziela): 45 zł normalny, 30 zł ulgowy
  • karnet dwudniowy: 70 zł normalny, 50 zł ulgowy

Bilety ulgowe przysługują uczniom urodzonym po 01.01.2002 r. posiadającym ważną legitymację upoważniającą do zniżki. Wstęp dla dzieci do 3 roku życia bez zajmowania osobnego miejsca – bezpłatny. Weryfikacja biletów ulgowych
będzie następować przy wejściu na halę w dniu imprezy. Osoby nieposiadające zniżek będą zobowiązane do stosownej dopłaty. Zakup biletów ulgowych przysługuje również posiadaczom Karty Dużej Rodziny w Murowanej Goślinie. Wejście na halę po okazaniu karty oraz potwierdzeniu tożsamości uczestnika.

TERMINARZ XIII MEMORIAŁU ARKADIUSZA GOŁASIA:

Sobota (23.09.2017) – półfinały

godz. 13:00 Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice

godz. 16:00 oficjalne otwarcie turnieju

godz. 17:00 ONICO Warszawa – Berlin Recycling Volleys

Niedziela (24.09.2017)

godz. 13:00 mecz o 3. miejsce

godz. 16:00 finał