Wczoraj reprezentacja Holandii rozegrała ostatni mecz Ligi Światowej we własnym kraju. Teraz Oranje będą grać w Finlandii i Belgii. Korzystając z tej okazji z reprezentacją pożegnał się Wytze Kooistra, który w barwach narodowych występował od 2002 roku.

Wytze Kooistra przez 12 lat występował w barwach narodowych. W tym czasie Holender rozegrał 253 mecze. Środkowy zadebiutował w reprezentacji 3 czerwca 2002 roku podczas meczu towarzystkiego, który Holendrzy rozgrywali z Włochami. Ostatni raz Wytze Kooistra grał dla drużyny narodowej 5 stycznia 2014 roku podczas turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata, rywalem Oranje był wtedy Cypr.

W barwach reprezentacyjnych środkowy dwukrotnie sięgnął po złoty medal Ligi Europejskiej (2006, 2012). Najwięcej klubowych sukcesów gracz osiągnął z PGE Skrą Bełchatów, w której występował od 2011 roku. Wśród trofeów, które wtedy zdobył znajdują się: Superpuchar Polski i Puchar w Polski (2012) oraz srebrny medal Ligi Mistrzów (2012) i wicemistrzostwo Polski (2012). Po rozstaniu z bełchatowskim klubem Wytze rozpoczął grę w Cerrad Czarnych Radom. Warto zaznaczyć, że przed przyjściem do Polski przez sześć lat we włoskiej Serie A. Po odejściu z PlusLigi zawodnik miał problemy ze znalezieniem odpowiedniego klubu, miniony sezon miał spędzić w BBSK Stambuł, klub jednak zrezygnował z gry Holendra oraz innych graczy, którzy mieli stanowić o sile zespołu. Kolejno Wytze został zawodnikiem Pallavolo Molfetta, a sezon 2014/2015 zakończył w Olympiakos Pireus.

Wytze Kooistra jest nominalnym środkowym bloku, jednak często występował również w roli atakującego. Nadchodzący sezon zawodnik spędzi grając z lidze holenderskiej w Abiant Lycurgus.